Další vyhazov trenéra v Premier League. Stojí za ním Souček a spol.

Anglickou Premier League opouští další trenérské jméno. Po porážce s West Hamem United úřadoval aktuálně osmnáctý celek tabulky.

i Zdroj fotografie: Wolverhampton Wanderers FC
                   

Ještě v sobotu se snažil na lavičce Wolverhamptonu Wanderers zvrátit prohru svých svěřenců proti West Hamu United, nyní už je bez práce. Vedení aktuálně osmnáctého celku došla s Brunem Lagem trpělivost a po neúspěšném startu do nového ročníku se s portugalským trenérem loučí. Šestačtyřicetiletému kouči zlomila vaz právě porážka proti Kladivářům, po které spadli až na osmnáctou příčku aktuální tabulky.

Lage vedl Wolverhampton od loňského léta a v uplynulém ročníku mužstvo dovedl k desátému místu. Letos však jeho svěřenci nasbírali během osmi ligových kol jen šest bodů a z posledních patnácti utkání vyhráli pouze jedinkrát. Podle šéfa klubu Jeffa Shi však nemělo vedení na vybranou. „Bruno je vynikající trenér, pracovitý a obětavý manažer a vřelý, moudrý a čestný člověk,“ uvedl v prohlášení na stránkách klubu.

iZdroj fotografie: Wolverhampton Wanderers FC

Po celou dobu jeho působení ve Wolves s ním a jeho zaměstnanci byla radost spolupracovat, a proto jsme museli s velkým zármutkem učinit toto těžké rozhodnutí. Upřímně nepochybuji o Brunových schopnostech a jsem si jistý, že uspěje i jinde. Nicméně forma a výkony týmu v posledních měsících znamenají, že nemáme jinou možnost než jednat,“ přiznal s poděkováním a popřál Portugalci úspěšné pokračování trenérské kariéry.

Třetí odvolaný kouč v novém ročníku

Mužstvo dočasně povedou trenéři Steve Davis a James Collins. Nejvýraznějším adeptem na uvolněnou pozici je podle serveru Chronicle Live bývalý kouč Porta, Bragy, Šachťaru Doněck nebo AS Řím Paulo Fonseca. Ve hře je také bývalý dlouholetý stratég Burnley Sean Dyche.

Lage je tak již třetím odvolaným koučem v aktuálním ročníku anglické Premier League. Ostrovní soutěž již dříve opustil stratég Scott Parker, kterého odvolal Bournemouth. Trenérskou změnu zvolilo také vedení londýnské Chelsea, jenž se rozloučilo s trenérem Thomasem Tuchelem. Toho nahradil anglický stratég Graham Potter, který byl po vzájemné dohodě uvolněn z Brightonu & Hove Albion.

Dokáže se Wolverhampton Wanderers zachránit v Premier League?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí