Další skandál MS: Eto´o napadl fanouška, kopl ho kolenem do hlavy. Víme, co ho vyprovokovalo

Po osmifinálovém duelu Brazílie s Jižní Koreou se na internetu objevilo video, na kterém šéf kamerunského fotbalového svazu Eto´o napadl fanouška. Podle všeho jde o alžírského youtubera, který Kamerunce obtěžuje několik měsíců.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak se seběhla situace, kdy před stadionem Eto´o napadl fanouška? Bývalý skvělý fotbalista a současný prezident kamerunského fotbalu se po utkání Brazílie s Jižní Koreou ochotně fotil s příznivci. Na videu, které natočili novináři španělského La Opinión, je vidět muž s kamerou, který nejprve zpovzdálí vše sleduje. Když Eto´o odchází, muž identifikovaný jako alžírský youtuber sadouni SM se s ním dává do řeči a při tom ho natáčí.

Eto´o neudržel nervy na uzdě

Dochází k hádce a následuje střih videa. Po něm se Eto´o naštvaně vrací zhruba deset metrů k muži s kamerou a evidentně ztrácí nervy. Podle pobaveného výrazu youtubera mu zřejmě šlo o vyprovokování kamerunské hvězdy. Zatímco bývalého fotbalistu se snaží zadržet ochranka, Alžířan vše natáčí a komentuje. Když mu jeden z přítomných mužů sebere kameru a hodí ji na zem, youtuber se pro ni shýbne. V ten moment přijde ostrý útok.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Eto´o se vytrhne ochrance a kolenem ho zasáhne do hlavy. Alžířan evidentně neutrpěl žádné zranění a než se v samém závěru objeví na scéně policie, je předseda kamerunského svazu ochrankou odveden. Novináři z La Opinión se snažili vyzpovídat oba aktéry, kteří se ale odmítli vyjádřit.

Proč Eto´o napadl fanouška?

Co bývalého skvělého útočníka vyprovokovalo? Eto´o čelí obtěžování alžírských fanoušků a youtuberů několik měsíců. Konkrétně od březnového finále kvalifikace MS, ve kterém Kamerun vyřadil Alžírsko. Podle všeho měl sadouni SM Eto´a urážet a pokřikovat na něj, že je podvodník nebo kolik zaplatil za rozhodčího (v odvetě s Alžírskem).

Obtěžování od youtubera čelil Eto´o i při losování mistrovství světa, další pak narušil na šampionátu tiskovou konferenci kamerunského trenéra. Na sociálních sítích se množí také videa alžírských fanoušků, kteří v Kataru obtěžují a urážejí příznivce Kamerunu. Nic to ale nemění na tom, že útok trojnásobného vítěze Ligy mistrů je neakceptovatelný. Kamerunský fotbalový svaz ani Eto´o se k incidentu zatím nevyjádřili.

Schvalujete útok kamerunské hvězdy na youtubera?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí