Další rána pro Spartu, Dočkal se z marodky zpátky nechystá (a není jediný)

Foto: fotbal.hattrick.cz

Fotbalová Sparta Praha je zřejmě tím nejvíce diskutovaným týmem v rámci české nejvyšší soutěže. Za to však nevděčí oslnivému hernímu projevu nebo úžasným sportovním úspěchům. Většina fotbalových fanoušků se shoduje, že mizérie, v níž se jejich oblíbený celek potácí, nemá v historii klubu obdoby.

Situaci nepomáhá ani skutečnost, že se musí vyrovnávat se ztrátou jednoho z nejlepších tuzemských záložníků současnosti Bořka Dočkala. Ten se po návratu z Číny dostal do vleklých zdravotních problémů, které jej ani dnes zdaleka neopouští. Na trávníky by se podle předpokladů měl vrátit mnohem později, než se původně plánovalo. Stejné vyhlídky bohužel trápí také dalšího nadějného fotbalistu Filipa Panáka. Jakou zprávu si oba od lékařů museli vyslechnout?

Dočkal nebude připravený ani začátkem příští sezóny

Nyní třicetiletý Bořek Dočkal odcházel ze Sparty po čtyřech sezónách za velkého aplausu publika. Jeho další fotbalové kroky vedly do stále se rozvíjející Číny, která již zlákala nejednoho slavného hráče. To se jí samozřejmě nepodařilo kvůli atraktivnosti tamní soutěže, ale spíše díky štědrým finančním odměnám, které sportovcům nabízela. Dočkal v čínském Che-nan Ťien-jie vydržel pouhé dva roky, které stačily k tomu, aby si vydělal poměrně značné peníze. Během letošní zimy se ovšem rozhodl vrátit na místo činu a znovu posílit Spartu, která se nachází v dlouhodobé krizi, za níž vděčí zejména nepřesvědčivé koncepci při skládání týmu.

Návrat miláčka tribun se nesl ve znamení smělých očekávání, které se ovšem zatím nenaplnily. Dočkal totiž zasáhl pouze do tří utkání jarní fáze ligy, od té doby se potýká s vleklými zdravotními obtížemi. I přes velkou snahu a pečlivou rekonvalescenci nedokázal naplno vstoupit do tréninkového procesu, takže musel podstoupit operaci Achillovy šlachy. Toto rozhodnutí komentoval lékař Sparty následovně:

„U Bořka jsme provedli reparační zákrok na Achillově šlaše. Jeho zranění mělo degenerativní tendenci, proto jsme se rozhodli pro tuto formu řešení.“

Ačkoli se operace povedla, návrat největší letenské hvězdy na trávníky je prozatím v nedohlednu. Hovoří se až o čtyřech dalších měsících bez fotbalu, které ještě zdaleka nemusejí být konečné. Záleží na tom, jak rychle se šlacha zahojí.

Filip Panák se do přípravy na nový ročník také nezapojí

Podobný osud potkal i třiadvacetiletého Filipa Panáka, který do kádru Sparty přestoupil z Karviné. V jeho případě se ovšem zranění táhne mnohem déle, takže se na hřišti v novém dresu ještě neobjevil. Mladý obránce se nedávno podrobil operaci kolene a podle předpokladů nebude připravený na návrat ještě čtyři až šest měsíců. Stejně jako Dočkal tedy vynechá přípravu a nestihne ani start sezóny. Jak se říká: když se daří, tak se daří…

Foto: fotbal.hattrick.cz