Další rána pro Slavii. Trenér Trpišovský bude postrádat i další z opor

Početná marodka pražské Slavie i nadále roste. Trenér sešívaných Jindřich Trpišovský musí po víkendovém utkání proti Slovanu Liberec postrádat dalšího z klíčových hráčů mužstva.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Dvanáct. Tolik hráčů musel trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský postrádat před sobotním utkáním proti Slovanu Liberec. Sešívaní sčítají ztráty zejména na postu středního obránce, kde musel nastoupit záložník Jakub Hromada. Ani ten však utkání nedohrál a po hodině hry nuceně vinou zranění střídal. „Hromada necítí dolní část nohy,“ prohlásil po utkání Trpišovský podle kterého nemusí jít o vážný zdravotní problém.

Dostal v souboji ránu do nějakého nervu, což by nemuselo být nic vážného, uvidíme ale po vyšetření. Spíš to, ale byl takový aktuální nekomfort, nebyl schopný se na nohu pořádně postavit,“ doplňuje na adresu pětadvacetiletého záložníka. Ve hře tak bylo i nasazení čtyřiatřicetiletého obránce Michala Šmída, který předává své zkušenosti v třetiligovém B-týmu. Ten však nakonec zůstal pouze na lavičce náhradníků.

iZdroj fotografie: Reuters

Zvažovali jsme, že by v závěru nastoupil, pokud by to bylo 2:1, kvůli své výšce a standardním situacím. Ze hřiště odcházeli vysocí hráči jako Schranz a Krmenčík. Kdyby se to dohrávalo na jeden gól, určitě by tam šel, když se nám ale po standardce podařilo dát třetí gól, otevřela se možnost nakouknout do zápasu pro mladého Filipa Horského. Kdybychom ale nedali třetí gól, Šmíďák by na hřiště určitě šel,“ dodal Trpišovský, který dodal, že jej aktuální absence defenzivních opor trápí.

Když jsme šli ve čtvrtek trénovat, v posilovně bylo osm hráčů, kteří nemohli na hřiště, a všechno to byli obránci. Pět stoperů, Honza Bořil, Lukáš Masopust a tak dále, kteří by na těch postech mohli nastoupit. Teď k tomu přibyl Hromada, poslední varianta na stopera byl Alex Bah, který na posledních dvacet minut teď také na tuto pozici nakouknul,“ míní a doplňuje, že nejblíže návratu do zápasového rytmu je švédský stoper Aiham Ousou.

Chyběl kvůli červené kartě a distorzi, kterou utrpěl na reprezentačním srazu. Je u něj ale predikce, že by ve čtvrtek teoreticky mohl být k dispozici,“ doufá. „Teoreticky by mohl být blízko i návrat Ondry Kúdely, i když to nechci nijak zakřiknout. U ostatních se jedná o vážnější zranění, trhliny ve svalech, u Tomáše Holeše to bohužel potvrdila magnetická rezonance. Bylo tam i nějaké nachlazení a virózy, jako u Lingra, který by se měl k týmu připojit snad už v pondělí. Takács ale určitě bude mimo ještě čtrnáct dní nebo tři týdny,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní