Další rána pro Dočkala! Na trávník se nejspíš nevrátí do konce roku

Foto: tyden.cz

Fotbalová Sparta Praha a všichni její příznivci s napětím očekávají vysněný návrat kapitána Bořka Dočkala, jenž se po svém přesunu z Číny zpátky na Letnou potýká s vleklými zdravotními problémy, kvůli kterým musel nedávno podstoupit náročnou operaci. Ačkoli vedení „rudých“ přivedlo do svých řadu plejádu nových posil, kteří by měli být týmu co platní, fanoušci stále nejvíce věří v úspěch řízený právě jejich největším pokladem. Bohužel ale nejspíš budou zklamaní, jelikož Dočkal se na hřiště zřejmě jen tak nepodívá. Rekonvalescence se začíná komplikovat, achilovka stále zlobí a kvůli tomu je vysoce pravděpodobné, že jeden z nejlepších současných českých středopolařů vynechá také ligový podzim.

Naděje na lepší zítřky v podobě Dočkala (prozatím) zhasla

Sparta se v posledních dvou letech pokouší napravit škody, které na jejich klubu napáchalo angažmá italského závodního koně se zlámanýma nohama Andrea Stramaccioniho. Sportovní ředitel Tomáš Rosický proto stejně jako fanoušci doufal, že s únorovým příchodem třicetiletého Bořka Dočkala se jejich družina konečně „dočkala“ kvalitního špílmachra, který dokáže pozvednout hru celého týmu a nakopnout jej k lepším výkonům. Vždyť právě on byl u dvou posledních ligových titulů Sparty a pomohl také k zisku českého Superpoháru či Českého fotbalového poháru.

Záložník s bohatými reprezentačními zkušenostmi ovšem stihl odehrát pouze tři zápasy Fortuna ligy. Poté trápení s achilovkou vzalo za své a přetrvává až do dnešních dnů. Podle posledních prognóz lékařů zlepšení stále nepřichází ani po operaci, i když se původně plánovalo, že začátkem podzimu by mohl být zcela zdráv a připravený zapojit se hry. To ostatně novinářům nastínil také Tomáš Rosický, když ještě během května pronesl:

„Výhled je těžký predikovat. Rozhodně dostane potřebný čas, žádná ultimáta. Během podzimu se snad zapojí.“

Důležité je hlavně nic neuspěchat

Zranění achilovky je jednou z nejhorších možných obtíží, které se pojí s nohou. Jedná se totiž o velice záludnou věc a nikdo dopředu nedokáže odhadnout, jakým způsobem bude léčba probíhat. I proto si nyní vedení Sparty a sám Dočkal dávají ohledně vyjádření o konkrétních termínech dobrý pozor, aby neslibovali nemožné. Nejmenovaný zdroj deníku iSport například novinářům sdělil:

„V tuhle chvíli se jeví pravděpodobněji, že Bořek bude mimo hru až do konce kalendářního roku.“

Absencí Bořka Dočkala bohužel nebude trpět pouze revitalizovaná Sparta, ale také národní tým vedený hlavním trenérem Jaroslavem Šilhavým. Ten na šikovného odchovance pražské Slavie hodně sázel a dopřával mu výsostní postavení v týmu. Fotbalista odehrál celkem 39 reprezentačních zápasů mezi dospělými a šestkrát rozvlnil soupeřovu síť. Mnohem platnější je ovšem z hlediska přesné a konstruktivní rozehrávky. V tomto směru nemá momentálně v českých vodách konkurenci. Doufejme tedy, že si bez něj národní výběr poradí jako v případě duelů s Černou Horou a Bulharskem.

Foto: tyden.cz