Další pokles v žebříčku FIFA, Čechům se nedaří

i Foto: fotbal.zvoleje.cz
                   

Česká fotbalová reprezentace se ani pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého nedokázala výsledkově vzpamatovat a nepřesvědčivé výkony si už právem vybírají svou daň. Nové vydání žebříčku Mezinárodní fotbalové federace FIFA ukázalo, že si naše země pohoršila a klesla na 48. příčku. Citelný propad o čtyři pozice znamená, že se národnímu týmu podařilo vyrovnat třetí historicky nejhorší umístění v moderních dějinách! Poslední dva zápasy s předními světovými giganty bohužel ukázaly, že pohoršení v rámci tohoto žebříčku je naprosto zasloužené.

Propadák korunovaný posledním místem ve skupině

Krizi, ve které se český fotbal v posledních letech nachází, můžeme při pohledu do minulosti srovnávat pouze se dvěma obdobími, z nichž jedno v podstatě stále přetrvává a druhé bylo zapříčiněno rozpadem tehdejší federace se Slovenskem, tudíž jsme začínali od nuly. V roce 1994 nás FIFA zařadila na 67. příčku a září roku 2017 bylo pro mnohé fanoušky ještě bolestnější, protože jsme opanovali osmapadesáté místo. Právě stav z roku 2017 se po jednoroční odmlce zřejmě opakuje a vzhledem k aktuálním výsledkům je možné, že se nám jej v příštím roce podaří dokonce překonat.

Ve skupině A mezi týmy bojujícími o postup na EURO 2020 jasně dominuje Anglie se dvěma výhrami. Jeden ze dvou skalpů patřil právě naší reprezentaci, kterou Angličané vyškolili z produktivity a zápas hladce zvládli s jednoznačným výsledkem 5:0. I tato vysoká výhra jim pomohla ke čtvrtému místu v žebříčku FIFA. V rámci kvalifikační skupiny se lépe daří i Bulharku se dvěma remízami na kontě a po jedné remíze mají i Kosovo s Černou Horou. Česká republika je s nulovým bodovým ziskem na dně skupiny. Musíme také připomenout, že Bulharsko a Kosovo se dělí o 51. pozici a Kosovu v žebříčku patří až „pralesní“ 127. místo.

Kdo se v žebříčku FIFA pohybuje na vrcholu?

V případě prvních tří národních týmů v žebříčku dle očekávání k žádným změnám nedošlo. Prvenství i nadále obhájila Belgie v těsném závěsu stíhaná druhou Francií a třetí Brazílií, která nedávno v přátelském souboji porazila Čechy 3:1. Naopak si pohoršilo Chorvatsko, které ze čtvrté pozice spadlo na pátou. Uruguay se na šestém místě vystřídala s Portugalskem a osmou příčku si se Španěly vyměnilo Švýcarsko.

Foto: fotbal.zvoleje.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články