Cristiano Ronaldo čelí obvinění z násilného chování

Portugalský útočník ve službách Manchesteru United Cristiano Ronaldo čelí obvinění britské The Football Association, která vede anglickou Premier League.

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

Anglická fotbalová asociace zahájila řízení s portugalským kanonýrem Cristianem Ronaldem, který aktuálně obléká dres Manchesteru United. Pětinásobný držitel Zlatého míče se dopustil nevhodného chování v dubnu letošního roku po utkání s Evertonem. Po porážce 0:1 se Ronaldo neudržel a před klubovým autobusem udeřil do mobilu jednoho z fanoušků. Posléze vyšlo najevo, že se jedná o autistického chlapce Jacoba Hardinga, který údajně podle britských médií utrpěl mimo materiální také fyzickou újmu.

Ronaldo se bezprostředně po incidentu za své chování v otevřeném dopise omluvil. Přesto jej vyšetřovaly policejní orgány za údajně napadení a poškození cizí věci. Policie v regionu Merseyside posléze potvrdila, že celá záležitost byla vyřešena podmínečným varováním pro sedmatřicetiletého hráče. Po déle, než pěti měsících začala incident vyšetřovat také britská fotbalová asociace, která Ronalda obvinila z porušení pravidla E3.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To uvádí, že účastník zápasu musí vždy jednat v nejlepším zájmu hry samotné, což podle asociace Ronaldo nečinil. „Chování útočníka bylo po závěrečném hvizdu nevhodné a násilné,“ stojí v prohlášení FA, která by v nadcházejících dnech měla rozhodnout o trestu. Zda se bude jednat o kárné prohlášení, zápasový distanc či peněžitou pokutu zatím není zřejmé.

Cristiano Ronaldo se zatím připravuje na utkání Ligy národů proti České republice, které proběhne již v sobotu v pražské Fortuna Aréně. V úterý jej pak čeká poslední utkání v dresu národního týmu před Mistrovstvím světa v Kataru proti výběru Španělska.

Měl by Ronaldo obdržet zápasový distanc, peněžitý trest nebo kárné upozornění?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení