Costa Nhamoniesu si po odchodu ze Sparty našel exotické angažmá. Je to pro mně motivace, řekl

                   

Bývalý obránce pražské Sparty Costa Nhamoniesu, který na Letné působil téměř sedm sezón získal nové angažmá. Po červencovém vypršení smlouvy se spekulovalo o návratu do Polska, odkud rodák ze Zimbabwe do Česka zamířil. Před několika málo hodinami se však upsal Kerala Blasters, hrajícímu indickou nejvyšší soutěž.
„Je to pro mně težké říct, nepřál jsem si to, ale je to třeba respektovat, jak trenéra tak vedení. Já jsem profesionál, takže to respektuju. Chtěl jsem říct, že to s vámi bylo fajn a úžasné a nemám ani slov,“ loučil se před několika týdny čtyřiatřicetiletý obránce Costa.

Do pražské Sparty přišel z Polska v létě 2013 po odmítnutí nabídek z Ruska, Německa a Turecka. Behěm sedmi let v rudém dresu se stal doslova miláčkem fanoušků, za Letenské odehrál více než dvě stovky utkání a stal se i prvním hráčem z Afriky, který oblékl kapitánskou pásku.

Do Sparty se vrátí, řekl Rosický

Přesto jeho cesta v létě musela skončit. V nabitém kádru Sparty pro čtyřiatřicetiletého stopera či levého beka podle vedení prostě místo nebylo. Přesto se Zimbabwan s Prahou definitivně neloučil. „Příběh Costy a Sparty dnešním dnem nekončí. Na čas nás opustí, chce ještě hrát v zahraničí, ale doufám, že po konci kariéry se k nám připojí zpět a bude v klubu působit v jiné než fotbalové roli,“ uvedl sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický. „Přejeme mu to nejlepší a těšíme se, až se k nám vrátí,“ dodal.

Nyní je již jasné, kde bude Costa pokračovat. Jeho dalším působištěm bude indický Super League, patřící mezi nejrychleji rostoucí soutěže na asijském kontinentu. „Do našeho klubu přináší směs zkušeností a odborných znalostí. Jeho úspěchy v Evropě jsou působivé a odrážejí jak jeho povahu, tak talent. Těšíme se na spolupráci v nadcházející sezoně,“ řekl podle iSport.cz sportovní ředitel Keraly Karolis Skinkys.

https://www.instagram.com/p/CGMrG2aJnSm/

Costa se může těšit i na jeden z největších indických stadionů. Místní svatostánek Jawaharlal Nehru pojme až padesát tisíc diváků, nařízením UEFY se však utkání smí účastnit o zhruba pětinu diváků méně. I přesto se Zimbabwan může těšit na bouřlivou atmosféru, tedy až po konci nařízení, zakazujícího účast fanoušků na stadionech vinou koronaviru. „Chci vám říct, že se cítím fantasticky, když jsem nyní součástí Blasters. Je to velký klub s vášnivými fanoušky. Udělám vše, aby se úspěch dostavil. Takže ahoj žlutá armádo, jsem tu s vámi,“ zakončuje Costa.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak hudba v autě ovlivňuje naši jízdu: Sníží spotřebu Jarek Nohavica, Beethoven nebo Eminem?
ArmádníZpravodaj.cz
Britové tvrdí, že Rusové ztratili třetinu nasazených sil, sociální sítě se hemží enormními ztrátami okupantů, ale úplné vítězství je mlhavé
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky