Cole má obavy o budoucnost Edena Hazarda: Real Madrid je notoricky netrpělivý

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Z Premier League odcházel jako jeden z nejlepších hráčů, kteří kdy na ostrovech působili, v dresu Realu Madrid se však zatím trápí. Devětadvacetiletý Eden Hazard si po víkendovém kole španělské nejvyšší soutěže připsal další zranění a Bílému baletu bude chybět minimálně tři týdny. Od miliardového přestupu do Španělska je to přitom již osmé zranění.

„Jsou to pro Edena těžké časy. Celá tahle situace je příkladem toho, že někdy nezáleží, jak dobří jste, pokud nejste fit a nemůžete to ukázat na hřišti,“ komentoval pro AS celou situace jeho bývalý spoluhráč z Chelsea a Lille Joe Cole.

(zdroj fotografie: PxHere)

Balgický reprezentant přestupoval do Realu Madrid v létě 2019 a vzhledem k přestupové částce okolo 88 miliónů liber (2,58 miliardy korun) se od belgického záložníka očekávaly velké věci. Ty však zatím nepřišly, Hazard vinou zranění nastoupil jen osmadvacet krát.

Jeho tělo ho zklamalo, ví Cole

„Pro Edena musí být náročné i to, že za ty dva roky v Realu ho jeho tělo zklamalo. Je skvělým hráčem, jedním z nejlepších na světě, když je fit, ale zase a znova ho potkalo svalové zranění,“ prohlásil Cole. „Je to zklamání, velmi jsem se těšil, jak se mu bude při jeho působení v dresu Realu Madrid dařit a věřil jsem, že se přidá na seznam nejlepších hráčů, kteří za takový klub v průběhu let hráli. Ale zatím to pro něj nefunguje,“ dodal.

Je však otázkou, zda vedení Realu Madrid nedojde s věčně zraněným Hazardem trpělivost. Podle serveru Sportekz je totiž Belgičan zdaleka nejlépe placeným hráčem Bílého baletu s 400 tisíci liber týdně (11,7 milionu korun), druhý Sergio Ramos bere o téměř sto tisíc liber týdně méně. I proto se začíná spekulovat o odchodu devětadvacetiletého ze Španělska.

(zdroj fotografie: PxHere)

Hazard bude Bílému baletu chybět minimálně tři týdny, příjde tak o dohrávky Ligy mistrů, stejně jako derby proti Atléticu Madrid. „Myslím, že až se v lednu vrátí, nemusí být pro něj konec, ale potřebuje konečně ukázat v několika zápasech za sebou své kvality. Myslím si, že Real Madrid je spolu se svými fanoušky a majiteli notoricky netrpělivý a proto je mi ho líto. On prostě zatím neměl možnost ukázat, co v něm naplno je,“ věří Cole.