Co bude s Patrikem Schickem?

zdroj: transfermarkt.com

Opět se začíná spekulovat, kde bude hrát příští sezónu reprezentační útočník Patrik Schick. Ještě nedávno to vypadalo, že ho z AS Řím vykoupí německý tým RB Lipsko, kde prožíval tento útočník vydařené hostování.

zdroj: transfermarkt.com

Italské angažmá

V roce 2016 přestoupil Patrick Schick z českého klubu AC Sparta Praha do italského týmu UC Sampdoria. Hned na začátku se stal hlavním útočníkem tohoto týmu a v italské lize se mu podařilo nastřílet za 32 zápasů 11 gólů. Toho si všimli veliké kluby a začalo být kolem Patrika Schicka rušno. Dokonce již byl na zdravotních testech ve slavném klubu FC Juventus, ale k tomuto přestupu nakonec nedošlo. Toho využil další italský klub a v roce 2018 přestoupil do týmu AS Řím.

Nenaplněná očekávání

V Římě se Patrikovi Schickovi příliš nedařilo, jelikož ve 24 zápasech vstřelil pouze 3 góly. Nutné je také dodat, že byl na tohoto hráče již ze začátku vyvíjen obrovský tlak, jelikož AS Řím za něho zaplatil velikou částku. Proto všichni v klubu očekávali, že nebude pro něho problém za sezónu nastřílet alespoň 10 gólů.

zdroj: plejer.com

Úspěšná mise v Německu

V letošním ročníku byl poslán na roční hostování do německého týmu RB Lipsko. V tomto týmu se mu začalo opět dařit a za 22 zápasů nastřílel 10 gólů. Trenér týmu RB Lipsko byl s jeho výkony spokojen a očekávalo se, že si tohoto českého útočníka ponechá v klubu. Německý tým mohl využít opci na přestup (29 milionů eur – téměř 774 milionů korun). Tuto opci mohl německý tým využít do 15. června, ale k žádnému přestupu nedošlo.

Co bude dále?

Jelikož má Patrik Schick platnou smlouvu v AS Řím, bude se muset vrátit do tohoto týmu. Jenomže podle britských či italských médií o něj stojí Everton, Tottenham a Everton. Nově se začalo mluvit, že by se nakonec vrátil do italské ligy, ale neoblékal by dres týmu AS Řím. Jaký dres by mohl v italské lize oblékat? Nový zájemce by měl být dle italských médií AC Milán.

zdroj: wikiwand.com