Co bude s Neymarem? V PSG nehraje a přestup v nedohlednu

Foto: skysports.com

Hvězdný brazilský útočník Neymar se šťastného konce svého příběhu zřejmě jen tak nedočká. Na začátku nového ročníku jej trápilo zranění, nyní je ovšem zcela zdráv a zapojil se již dokonce i do tréninkového procesu. Snaží se na sobě pracovat, odbourávat chyby a dát trenérům najevo, že fotbal nepřestal milovat. Jenže Paris Saint-Germain nemůže nejdražšímu fotbalistovi planety zapomenout výroky, které směrem ke svému působení ve Francii během letního přestupového období hlásal. Jelikož se klub zatím nedohodl na přestupu, stává se ze ságy kolem Neymara začarovaný kruh, který nebere konce.

PSG si dokáže poradit i bez Neymara

Kdo by čekal, že absence největší hvězdy PSG nějak zásadně rozhodí, mýlil by se. Francouzská Ligue 1 se již rozjela na plné obrátky a tamní mistr zatím zvítězil ve třech zápasech ze čtyř, což je poměrně příjemná výchozí pozice pro další boje. Neymar zatím nezasáhl ani do jednoho ostrého utkání, ačkoli je zcela zdráv a připraven k návratu na trávníky. Proč si PSG své nejluxusnější zboží nechává schované ve skříni? Trenér Thomas Tuchel se na tiskové konferenci před duelem s Toulouse vyjádřil jednoznačně:

„Trénoval velmi dobře, zapracoval na svých nedostatcích po zranění a fyzicky je připravený. Ale klub se vyjádřil jasně. Dokud se situace kolem něj nevyřeší, nebude hrát.“

Neymar dle svých slov není v Paříži spokojený a proto by jej vedení klubu nejraději draze prodalo. Jenže tady přichází kámen úrazu. Prezident klubu Nasser Al Khelaifi totiž není spokojený s nabídkami, které mu na sedmadvacetiletého kanárka přicházejí. Mezi zájemci se zatím objevil hlavně Real Madrid společně s Barcelonou a Juventusem, což je poměrně logické. Částku, kterou PSG za Neymara požaduje, si nemůže dovolit zaplatit jen tak někdo. Nakonec, zdá se, zůstává pouze Barcelona, která zatím s PSG nemůže najít společnou řeč.

Čeho by se Barcelona musela vzdát?

Nabízí se dvě nejpravděpodobnější scénáře, jak by mohla budoucnost Neymara v Barceloně dopadnout. PSG výměnou požaduje Ousmane Dembelého a navrch dalších 40 milionů eur. Ztráta Dembelého by pro Barcelonu nebyla nijak zásadní. Není totiž tajemstvím, že tamní vedení není s hráčem a jeho přístupem dlouhodobě spokojeno. Jako varianta B se nabízí čistě přestup za 170 milionů eur, což je v přepočtu na naši měnu asi 4,4 miliardy korun. Podmínky jsou tedy poměrně jasně, jenže kluby se ne a ne dohodnout. Následkem toho je Neymar stále mimo hru a nikdo neví, jak s ním vlastně v nejbližších dnech bude.

Situace začíná být nepříjemně dlouhá pro všechny zúčastněné strany, což nastínil i trenér PSG Tuchel následujícími slovy:

„Situace kolem něj nás samozřejmě otravuje, týmu v přípravě vůbec nepomáhá. Na druhé straně jsme v klidu, protože každý ví, že hráč jako Neymar je v centru dění. Je to normální u takhle velkých fotbalistů. Takový hráč vždycky vzbuzuje ohromný zájem, je to stejné jako ve chvíli, kdy se zraní. Bavíme se o něm na každé tiskové konferenci před zápasem i po něm. Pro klub to samozřejmě není ideální situace.“

PSG se tedy zařeklo, že Neymara na hřiště za těchto podmínek prostě nevpustí. V nejbližších dnech může nicméně povolit, jelikož ze sestavy vypadli útočníci Kylian Mbappé a Edison Cavani. Oba dva se totiž minulý víkend zranili a útočníků nemá PSG nazbyt.

Foto: skysports.com