Chorvatský přešlap Slavie: Neměl výkonnost ani na druhou ligu, smutnili sešívaní

Po příchodu do pražské Slavie oslavil mistrovský titul, přesto se v sešívaném dresu ukázal jen pětkrát. Proč Slavia chorvatskému obránci po roce a půl vypověděla smlouvu?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Psal se červen 2008 a pražská Slavia vyztužovala svůj kádr před dalším předkolem Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma toužili po boji o základní skupinu, navíc chtěli obhájit i mistrovský titul. Vedení klubu proto sáhlo k příchodu hned několika zahraničních posil. Z Interu Milán dorazil do klubu tuniský záložník Tijani Belaid spolu s útočníkem Gianlucou Litterim, z Francie pak záložník Amadou Cissé.

Defenzivu pak měl vyztužit šestadvacetiletý obránce Ronald Šiklić, který měl za sebou úspěšné působení v chorvatském Slavenu Belupo. Mládežnický reprezentant své země měl za sebou řadu zkušeností z polské a ukrajinské nejvyšší soutěže a vedení klubu věřilo, že se dokáže prosadit i v sešívaném dresu. „Slavia je pro mne velkou výzvou. Bude znovu bojovat o Ligu mistrů a obhajovat titul, rád bych jí v tom pomohl,“ nastínil tehdy pro klubový web.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Výraznou důvěru ve schopnosti důrazného beka měl také trenér Karel Jarolím. Ten jej nasadil do základní sestavy předkola Ligy mistrů, posléze jej nasadil i do čtyř z prvních šesti ligových kol. Jenže na první pohled bylo zřejmé, že pro Šikliće šlo o příliš velké sousto. Chorvata trápila bídná rozehrávka a i přesto, že obrana sešívaných inkasovala jen zřídkakdy zdál se nervózní a nejistý. Přesto byl jeho potenciál po boku zkušených es zřejmý.

Neprosadil se ani v druhé lize

Jenže v šestém ligovém kole přišlo zranění, které Šikliće odstavilo ze hry na několik dlouhých týdnů. Slavia putovala za titulem, trenér Jarolím vítěznou sestavu neměnil a Chorvat tak ve zbytku ročníku nastoupil jen ke 45 minutám hry. V létě zamířil na hostování do Českých Budějovic, posléze do druholigového Hlučína. Přesto se zdálo, že jeho forma je pryč a nepodařilo se mu pravidelně nastupovat ani mimo elitní soutěž.

Na jihu Čech nastoupil jen jednou, v Hlučíně pak zasáhnul do šesti klání. V dubnu se pak vedení Slavie rozhodlo chorvatskému obránci vypovědět předčasně smlouvu. Podle tehdejšího vyjádření mluvčího klubu Ondřeje Zlámala se Chorvat v kádru úřadujícího šampióna těšil velmi kvalitním podmínkám smlouvy, přesto neukazoval výkonnost. „Měl ve Slavii vytvořeny velice dobré podmínky, na jaře ale výkonnostně nestačil ani na druhou ligu, kterou hrál v Hlučíně,“ uvedl tehdy.

Chorvat posléze na několik sezón přerušil profesionální kariéru a působil v amatérských soutěžích, než se vrátil zpět do Chorvatska. Bylo však jasné, že zranění a ztráta formy pro něj znamenala konec. Přesto jej může těšit fakt, že svými pěti starty přispěl pražské Slavii k zisku mistrovského titulu.

Jak vzpomínáte na posily z éry trenéra Karla Jarolíma?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články