Chelsea po hrubce Mendyho padla v Leedsu, navíc přišla o Koulibalyho. Nejsem v šoku, prohlásil Tuchel

Londýnská Chelsea podruhé v ročníku ztratila body. Na hřišti Leedsu inkasovala hned třikrát, v závěru se navíc nechal vyloučit stoper Kalidou Koulibaly.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po remíze s Tottenhamem další ztráta. Svěřenci trenéra Thomase Tuchela nedokázali zvítězit ani proti Leedsu a musí skousávat první prohru v nové sezóně. Gólové hody v podání domácích odstartoval ve 33. minutě záložník Brenden Aaronson, který využil hrubé minely brankáře Eduoarda Mendyho při rozehrávce a otevřel skóre. Vedení navýšil po pěti minutách Rodrigo, který si naskočil na přímý kop Jacka Harrisona a důrazně zakončil.

Oba dříve jmenovaní si vyměnili role v 69. minutě a po asistenci Rodriga slavil premiérovou branku v novém ročníku Harrison. Chelsea měla v závěru několik šancí na snížení, přesto nedokázala překonat skvěle chytajícího Illana Mesliera. Navíc přišla o důležitou oporu, v 84. minutě byl totiž po druhé žluté kartě vyloučen stoper Kalidou Koulibaly. Trenér Thomas Tuchel však na tiskové konferenci po utkání nechtěl mluvit o šoku.

iZdroj fotografie: Chelsea FC

Ne, nejsem v šoku. Právě analyzuji zápas a není čas být šokován. Dvacet minut jsme to zvládali. Pak jsme dělali věci, které nás stály výsledek. Nebyli jsme pod tlakem, ani nepanoval v mužstvu chaos, přesto se nám nedařilo,“ uvedl Tuchel, který viděl největší problém svých svěřenců v nedostatečném důrazu a nízké disciplinovanosti při hře s míčem. „Ale určitě to nebylo tak, že bychom si nevěděli rady,“ doplnil.

Mendyho chyba? On sám je nejvíce zklamaný, ví Tuchel

Okomentoval také chybu brankáře Mendyho, která nastartovala Leeds ke druhému vítězství v novém ročníku. „Ví, co udělal. Myslím si, že není potřeba mu promlouvat do duše. On sám ví, že to byla chyba. Všichni na světě tu chybu vidí. Je to obrovská chyba v rozhodujícím okamžiku zápasu. Nepomáhá to a on je ten, kdo je nejvíce zklamaný, protože nás to dnes stálo hodně,“ dodal na adresu senegalského reprezentanta.

Naopak na adresu Mendyho spoluhráče z reprezentace Koulibalyho byl Tuchel kritický. „Je to trochu odraz frustrace a nemůže se to stát. V Premier League ale nemůžeme být frustrovaní. Je to čirá radost hrát zápasy v takové atmosféře. Měli bychom to prostě udělat a přijmout to. To, co udělal není v pořádku a nemá se to stávat,“ zdůraznil. Chelsea bude mít šanci na nápravu již za týden, kdy na Stamford Bridge zamíří Leicester.

Dokáže Chelsea soupeřit o mistrovský titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články