Chceme být pořád vládci Prahy, burcuje před derby Ševčík. Proč podle něj boj o titul nevyšel?

Ani mistrovský titul, ani domácí pohár. Pražská Slavia má za sebou první ročník bez trofeje v nové veleúspěšné éře. Přesto chce zůstat nejúspěšnějším pražským celkem i nadále.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Ještě před nadstavbovou částí vedli domácí soutěž a těšili se na možné oslavy mistrovského titulu proti největšímu rivalovi. Sešívaní přesto nečekaně ztratili body s Hradcem Králové, proti Plzni i proti Baníku Ostrava a závěrečné ligové klání proti pražské Spartě tak bude jen formalitou. Přesto mají hráči červenobílých o motivaci v derby podle záložníka Petra Ševčíka postaráno.
Nezáleží na okolnostech, oba dva týmy budou chtít vyhrát. V tomhle zápase se nemusíme nikdy bát o motivaci. Chceme být pořád vládci Prahy,“ prohlásil pro klubový web s tím, že očekává nejvyšší možnou návštěvu. „Bude to poslední zápas. My i fanoušci se budou chtít rozloučit. Očekávám plný dům,“ doplňuje osmadvacetiletý středopolař, který zároveň promluvil o neúspěšné obhajobě mistrovského titulu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

O titul jsme přišli zbytečnými ztrátami. Tyhle týmy jsme měli přehrát. V závěru už si to Plzeň zkušeně pohlídala,“ zhodnocuje Ševčík. Podle asistenta trenéra Jaroslava Köstla mohl hrát roli také náročný program na startu ročníku. „Sezóna byla dlouhá, hned na začátku se dají hledat příčiny, utekl nám začátek, hlavně v Evropě. V Konferenční lize jsme se dostali daleko, takže jsme hráli dvakrát týdně, ale trochu jsme trpěli na soupisku,“ pokračuje.

Köstl: Jednou budeme i na tohle vzpomínat

Bylo hodně zranění i nemocí. Pro příští sezonu musíme být silnější hlavně ve venkovních zápasech,“ dodává s tím, že trenérský štáb mrzí závěrečný kolaps. „Nesplnili jsme cíl, který jsme měli. Na druhou strany nás čeká největší zápas v lize – derby, uděláme všechno pro to, abychom potěšili naše fanoušky,“ burcuje před nedělním utkáním Köstl, který se rovněž těší zejména na rozloučení s domácími příznivci.

Těšíme se na fanoušky. Doufám, že se hezky rozloučíme se sezonou. Nebyla to žádná tragédie, to jsou jiné věci na světě. Jednou se i na tuhle sezonu bude vzpomínat. Jeden soupeř byl prostě v lize letos lepší. Věřím, že klukům přijde za sezonu poděkovat celý stadion,“ zakončil před 303. derby pražských S. To je na programu v Edenu již zítra od 19:00 a přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?