Cesta, po které jdeme, je správná. Je jen otázkou času, kdy začneme vyhrávat, věří Juliš. Kdy už Sparta zabere?

Rozjezd Sparty v nové sezóně? Jedním slovem katastrofa. Přesto Letenští věří, že jdou správným směrem a je jen otázkou času, kdy začnou vyhrávat. Potvrdí to na hřišti Českých Budějovic?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Takový vstup si do nové sezóny fanoušci Sparty nečekali ani ve zlém snu. Letenští vypadli hned s prvním soupeřem z Evropské konferenční ligy a úvodní ligový zápas s Libercem prohráli 1:2. Výsledkový nezdar s námi se všemi zacloumal, ale nechceme ucuknout z cesty, kterou jsme nastavili. Ukázali jsme si chyby, i jak dělat věci lépe,“ uvedl pro klubový web asistent trenéra Luboš Loučka.

Juliš: Víme, kde jsme udělali chyby

Proti Liberci naskočil na závěrečných 25 minut Lukáš Juliš, který se na hřiště vrátil po dlouhé době. „Rok jsem nehrál, strašně jsem se těšil. Jsem teď vděčný za každou minutu,“ poznamenal sedmadvacetiletý útočník. Rodák z Chrudimi tuší, v čem má Sparta velké rezervy. Těch deset dní od začátku, co se nám nepovedlo, bylo těžkých. Víme, kde jsme udělali chyby. Víme, že my ofenzivní hráči musíme dávat góly. V tom je hlavní potíž, neproměnili jsme spoustu šancí,“ ví Lukáš Juliš.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

I když Sparta z úvodních tří utkání sezóny ani jednou nevyhrála, je Juliš přesvědčený, že Letenští jdou správným směrem. Herně z toho nemáme zase až tak špatný pocit. Víme, že jsme všechny zápasy mohli v klidu vyhrát. Bohužel se nám to ale nepovedlo ani v jednom případě. Věřím, že cesta, po které jdeme, je správná. Je jen otázkou času, kdy začneme vyhrávat,“ řekl útočník pro webové stránky klubu.

Tým je silný a odhodlaný, zmínil Loučka

Odhodlání cítí z týmu i Luboš Loučka. „Nejpozitivnější věcí je, že tým je silný a odhodlaný. Nesloží se za žádné situace. Ve druhém poločase s Libercem kluci vstali z popela a výkon, který předvedli, je velkým benefitem do dalších zápasů. Když na to navážou, výsledky se dostaví,“ nepochybuje asistent trenéra.

V neděli Letenští změří síly s Českými Budějovicemi, které před týdnem porazily Pardubice 2:0. Očekáváme, že budeme opět dobývat hluboký blok, stejně jako v prvních třech zápasech. Cesta je jasná: Zvýšit kvalitu v útočné třetině hřiště, být odvážnější, nebezpečnější a samozřejmě vstřelit branky,“ zmínil Loučka. Útočník Lukáš Juliš předpokládá, že na Střeleckém ostrově bude plný dům. „Věřím, že je v našich silách vyhrát. Měli bychom dát první gól, abychom se uklidnili a získali sebedůvěru,“ doplnil.

Pešek: My jsme Sparta, jedeme tam zvítězit

Jakub Pešek stadion v Českých Budějovicích dobře zná, v dresu Dynama odehrál dvě a půl sezóny. Hraje se tam nepříjemně, ale my jsme Sparta. My tam jedeme zvítězit. Věřím, že se chytneme a načneme nějakou sérii. Doufám, že nebudeme muset dobývat, ale uvidíme, s čím přijdou. Věřím, že se poučíme z chyb a nedostaneme gól,“ zmínil Pešek pro klubový web.