Dohady o nové smlouvě. Český fotbalový reprezentant přišel o životní angažmá

Byl stěžejní postavou týmu při jízdě, která vyvrcholila návratem mezi fotbalovou smetánku. Ani to ale nestačilo, aby český fotbalista v týmu vydržel.

i Zdroj fotografie: Ipswich Town FC
                   

Tomu rozhodnutí nikdo nerozumí. Fanoušci zuří. Fotbalový brankář Václav Hladký po vypršení smlouvy skončil v Ipswichi, s nímž počátkem května postoupil do Premier League. Třiatřicetiletý hráč přišel do klubu v létě 2021 ze Salfordu ze čtvrté anglické ligy. V uplynulé sezoně v druhé nejvyšší soutěži odchytal všech 46 zápasů a týmu pomohl po 22 letech k návratu do Premier League. Ipswich přitom teprve ročník před tím postoupil z třetí ligy.

Zaslouží si Premier League

Mládežnický reprezentant Hladký, který v minulosti chytal také za Zbrojovku Brno, Liberec či skotský St. Mirren, nyní zvažuje další nabídky. „Nevěřím, že mu klub nenabídl pořádnou smlouvu a že ho neudržel. Snad po něm sáhne nějaký jiný klub z Premier League. Zaslouží si to,“ zlobil se jeden z fanoušků klubu, jehož velkým příznivcem a sponzorem je zpěvák Ed Sheeran.

Jednání o nové smlouvě probíhala už od listopadu minulého roku. Klub ale s Hladkým společnou řeč nenašel. Dohady dopadly pro gólmana špatně. Bylo to čistě o tom, že jsme s agentem měli nějaké požadavky a jednání začala úplně někde jinde, než jsme očekávali,“ řekl Hladký v květnu v podcastu Kudy běží zajíc. O jeho konci v Ipswichi jako první informoval CANAL+ Sport.

Hladký věřil v novou smlouvu

Ještě nedávno to přitom vypadalo nadějně. Hladký naznačoval, že se jednání blíží k dohodě. „V únoru nebo březnu jsem našemu řediteli řekl, že stoprocentně mám zájem podepsat, nikam se netlačím a nechci řešit nic jiného. Ale že to musí být za určitých podmínek, protože moje pozice je jiná,“ doplnil Hladký. „Jednoznačně chci chytat za Ipswich v Premier League víc než třeba dělat dvojku v Arsenalu,“ prohlásil také v minulosti Hladký. Na SportechŽivě jsme také psali o jiném českém hráči, který přišel o fotbalové Euro.

Kam se hrabe Chorý. Sparta řeší přestup, který zamává s celou ligou

Ipswich zažil největší úspěchy v minulém století. V sezoně 1961/1962 se stal dokonce anglickým mistrem, o devatenáct let později dokázal vyhrát i Pohár UEFA, předchůdce Evropské ligy. A teď i díky českému brankáři zvládl během dvou let postoupit ze třetí ligy až do Premier League, což se dvacet let nikomu nepovedlo.

Líbil by se vám Hladký v nějakém českém klubu? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články