České Budějovice jsou překvapivým žolíkem Fortuna ligy

i Foto: sport.de
                   

Když se Dynamo České Budějovice po letech vrátilo mezi českou fotbalovou elitu, málokdo si asi dokázal představit, že by se tamním fotbalistům dařilo nějak výrazněji lépe než ostatním nováčkům. Očekával se proto boj o poslední příčky. Jenže realita se od původních předpokladů ohromně liší. Budějovice totiž aktivně bojují o účast v pohárové Evropě, ke konci podzimní části jim náleží úžasné sedmé místo v tabulce Fortuna ligy. Komu za to vděčí? Především těmto pěti skvělým hráčům, kteří drží naděje klubu nad vodou.

Jaroslav Drobný

Do mateřského klubu se v průběhu ročníku 2019/2020 vrátil veterán Jaroslav Drobný, který dlouhé roky působil v německé bundeslize. Werder Brémy už s ním nadále nepočítal, ostatně ve čtyřiceti letech už zdánlivě neměl co víc nabídnout. Opětovný start v Českých Budějovicích vyšel Drobnému na výbornou, z brankoviště dokonce vyhnal dosavadní jedničku Jaroslava Staňka. Zatím odchytal sedm soutěžních zápasů, pětkrát zvítězil a ve čtyřech případech odcházel ze hřiště s čistým štítem.

Tomáš Sivok

Plejáda slavných, budějovických veteránů pokračuje. Dalším zkušeným hráčem v kádru Dynama je navrátilec Tomáš Sivok, jehož přínos pro obranné valy týmu je naprosto nedocenitelný. Někdejší kapitán národního týmu nechyběl na hřišti ani jednu jedinou minutu a neustále dokazuje, že ani on ve věku šestatřiceti let ještě nepatří do starého železa.

Lukáš Havel

Teprve třiadvacetiletý obránce Lukáš Havel je bezesporu jedním z nejvytíženějších fotbalistů nejen v Českých Budějovicích, ale také v rámci celé nejvyšší soutěže. Nastoupil do všech zápasů podzimní části a navzdory své obranné pozici byl velice aktivní také coby střelec. Soupeřům uštědřil hned pět přesných zásahů a výrazně se tím přihlásil o zajímavý přestup do vyšších pater.

Ivan Schranz

Ve stínu Nikolaje Komličenka, Guélora Kangy či Michaela Krmenčíka dřímá slovenský útočník Ivan Schranz, díky jehož střelecké potenci sbírají České Budějovice jeden bod za druhým. Během podzimu stihl nastřílet šest branek a na další tři přihrál. Je jasnou útočnou jedničkou Dynama a ve svých šestatřiceti letech může stejně jako Lukáš Havel pomýšlet nad zajímavých přestupem. Případní zájemci se v průběhu zimní pauzy určitě jen poženou.

Patrik Brandner

Poslední výraznou tváří v kádru Dynama Českých Budějovic je pětadvacetiletý záložník Patrik Brandner. Ten dříve působil například v Příbrami nebo Dukle Praha, nicméně angažmá na území Jižních Čech je jeho dosavadním vrcholem kariéry. Za podzim se trefil už pětkrát, navrch přidal ještě dvě důležité asistence.

Foto: sport.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Benzín a nafta zlevňují, má smysl dělat si zásoby na horší časy? Jen při respektování exspirační doby paliva
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy