Velká komplikace před fotbalovým Eurem: Česká hvězda se v posledním zápase sotva odkulhala ze hřiště

Stačilo jedno nešťastné došlápnutí. A kariéra českého kanonýra Adama Hložka je v ohrožení. Na několik týdnů je mimo hru a hrozí, že přijde i o Euro.

i Zdroj fotografie: Bayer 04 Leverkusen
                   

Jednadvacetiletý útočník odehrál z bundesligového zápasu Leverkusenu na hřišti Unionu Berlín pouze 32 minut. Nešlo o zákeřný faul soupeře, Hložek si ublížil nešťastnou náhodou sám. Stoupl nejspíš na nějaký vykopnutý drn a bylo zle. Jsou to nepříjemné zprávy pro reprezentačního trenéra Ivana Haška a celý fotbalový národ.

Poraněný kotník

Hložek, který do bundesligového zápasu nastoupil v základní sestavě, si bohužel vážně poranil kotník na levé noze, což potvrdilo i vyšetření magnetickou rezonancí. Podle doktorů Leverkusenu bude chybět až čtyři týdny. V útoku Bayeru ho může nahradit několik hráčů včetně krajana Patrika Schicka, o jehož nepostradatelnosti jsme psali na SportechŽivě. Ale v národním týmu by jeho kreativita velmi chyběla.

Rodákovi z Ivančic trochu zlepšila náladu další výhra jeho klubu, který má v čele tabulky před druhým Bayernem Mnichov náskok už 16 bodů. A to znamená jediné. Leverkusen může slavit první titul v klubové historii již o následujícím víkendu.

Patrik Schick přišel o zuby. Kanonýr popsal, jak došlo ke zranění, které ho nepustí na hřiště

Bývalý Sparťan Hložek v Leverkusenu působí druhou sezonu. Celkem za něj odehrál 76 zápasů a vstřelil 14 gólů. V reprezentaci s ním kouč Hašek zatím počítá. Otázkou jen je, zda se stihne uzdravit a dostatečně rozehrát pro výkony hodné mistrovství Evropy, které pro Česko startuje 18. června v Lipsku bitvou proti Portugalsku. Jeho absence v Německu by mu mohla zkomplikovat celou kariéru.

Věříte, že Hložek bude hrát na Euru? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články