Češi v barvách West Hamu před Součkem

Foto: buzz.ie

Informace o tom, že Tomáš Souček jedná o přesunu do slavného anglického klubu West Ham United FC, obletěla v posledních dnech nejen celou Českou republiku. Taková přestupová bomba se v dějinách tuzemské nejvyšší soutěže ještě nikdy neodehrála. To samé se však nedá říci o angažmá našich fotbalistů v tradičním celku Premier League. Jeho barvy totiž hrdě nosila hne šestice hráčů, kterou si v tomto článku připomeneme. Pamatujete si je všechny?

Marek Štěch

Dnes už třicetiletý brankář v roce 2008 slavnostně přestoupil do West Hamu United, kde začal začal v mládežnických kategoriích. Když dospěl, v A týmu mu ale bohužel pšenka nekvetla. Nastoupil pouze do jednoho ostrého zápasu a ostatní roky strávil cestováním po různých nižších soutěžích. Kariéru se pokoušel nastartovat i na Spartě, jenže ani tam se mu příliš nevedlo. Momentálně chystá na Luton Town FC.

Pavel Srniček

Pavel Srniček prožil naprosto úžasnou fotbalovou kariéru, během níž chytal v Itálii, Portugalsku a na čas se objevil také v anglické Premier League. Ačkoli většinu své anabáze na britských ostrovech strávil v barvách Newcastlu United, tři zápasy odehrál také za West Ham. Před čtyřmi lety tragicky zahynul na následky srdeční zástavy.

Tomáš Řepka

Někdejší fotbalista platil po dobu celé kariéry za velmi kontroverzní postavu, která si vztek vybíjela na novinářích i spoluhráčích. V kádru Kladivářů ovšem patřil mezi velmi uznávané persony, na této adrese navíc vydržel pět let. Když se s klubem loučil, ve stoje mu tleskaly tisíce fanoušků a stoper se neubránil slzám. V posledních letech o obě dává vědět především skandály, za které byl v květnu minulého roku poslán do vězení. Aktuálně už je zase na svobodě a přemýšlí nad vydáním další knihy.

Luděk Mikloško

Čeští brankáři si jeden čas naprosto podmaňovali anglickou Premier League. Stejně jako Pavel Srniček či Petr Čech si i Luděk Mikloško vydobyl respekt tamních fanoušků a právě v barvách West Hamu United odvedl pořádný kus práce. Příznivci klubu na něj dodnes vzpomínají jedině v dobrém.

Jan Laštůvka

A u brankářů překvapivě ještě na krátký okamžik zůstaneme. O své místo na výsluní Kladivářů jednu chvíli bojoval také Jan Laštůvka, který svými výkony momentálně táhne Baník Ostrava. Bohužel však dostal příležitost pouze v rámci ojedinělého utkání, zbytek své anabáze kryl záda Robertu Greenovi.

Radoslav Kováč

Bývalý reprezentační obránce a odchovanec Sigmy Olomouc si vyzkoušel tři zahraniční anabáze. Hrával za Spartak Moskva, švýcarskou Basilej a po dobu dvou sezón také West Ham United. Nastoupil do šedesáti soutěžních zápasů a dokonce vstřelil tři branky. Po Tomáši Řepkovi a Luďkovi Mikloškovi se mezi Kladiváři uchytil nejlépe.

Foto: buzz.ie