Češi, kteří mohli oblékat dres slavného Realu Madrid

i Foto: zimbio.com
                   

Real Madrid je fotbalovým hegemonem, v jehož barvách se pravidelně objevují ti nejlepší fotbalisté světa. Zinedine Zidane, Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Wesley Sneijder, Arjen Robben a další jsou jen špičkou ledovce v historii tohoto slavného celku ze San Bernabeu. V minulosti mohli dres Bílého Baletu oblékat i někteří Češi, ačkoli z velkých přestupů nakonec pokaždé sešlo. Jména Milana Baroše, Tomáše Ujfalušiho či Tomáše Rosického jsou víceméně jasná. o těch se toho v minulosti namluvilo hodně. Víte ale, komu se mohlo dostat této obrovské pocty?

Vladimír Darida

Odchovanec plzeňského fotbalu Vladimír Darida se stal po svém přesunu do Německa opravdu horkým zbožím na přestupovém trhu. V roce 2016 hledal Real Madrid výztuhu záložních řad a právě českého šikulu si vyhlédl jako jednu z možných posil. Z hvězdného transferu ale nakonec sešlo a Darida zůstal i nadále hráčem Herthy Berlín, kde působí dodnes. V cestě jeho velkému posunu v kariéře stál také podlomený zdravotní stav, s nímž se prakticky po celou dobu svého profesního života potýká. Druhou šanci už nejspíš nedostane, i když nikdy neříkej nikdy.

Petr Čech

Už rodáků z Plzně ještě na malou chvíli zůstaneme. Když Real Madrid začal poprvé veřejně spekulovat o možném odchodu legendárního brankáře Ikera Casillase, zajímali se novináři o to, kdo by měl zaujmou jeho místo. Bílý balet potřeboval zkušenost a jistotu, kterou představoval například Petr Čech, jenž tehdy ještě patřil do družiny londýnské Chelsea. Ani tento přestup se ale nakonec nekonal.

Martin Fenin

Český fotbalový supertalent měl před sebou skvělou budoucnost. Po výborném vystoupení na mistrovství světa v Kanadě kolem Fenina kroužil slavný Real Madrid. On si to nakonec z domovských Teplic zamířil rovnou do Německa, konkrétně zvolil Eintracht Frankfurt. Jeho následný životní příběh je všem tuzemským fanouškům dobře znám. Po hrozivém pádu z balkónu, kdy byl po vlivem prášků na spaní, to šlo s jeho kariérou z kopce. Propadl alkoholu, v žádném klubu nevydržel déle než jeden rok a momentálně už nehraje ani amatérsky.

Tomáš Necid

Kovaný odchovanec pražské Slavie momentálně působí v nizozemském ADO den Haagu. Ještě předtím oblékal dresu polské Varšavy, tureckého Bursasporu či PAOK Soluň. Jeho neslavnějším angažmá je ovšem dodnes bezesporu hlavně CSKA Moskva, v jejíchž řadách střelecky zářil a vysloužil si také pozornost skautů Realu Madrid. Bohužel ale skončilo jen u planých řečí a žádná oficiální jednání nikdy neproběhla.

Martin Zeman

Další smutný fotbalový příběh. Dnes už třicetiletý záložník Martin Zeman se poprvé objevil v A týmu Sparty, když mu bylo pouhých devatenáct let a jeho růst sledoval doslova celý evropský kontinent. Vábilo jej několik předních zahraničních klubů v čele s nizozemským Eidhovenem a také Realem Madrid. Jenže jednání nakonec nedopadla ani s jedním klubem a tak se Zeman po různých druhořadých hostováních, až nakonec napevno zakotvil ve Viktorii Plzeň. Ani tam pro něj ovšem na startu sezóny 2019/2020 nebylo místo, takže neměl na vybranou a musel zamířit na hostování do Příbrami. Žádný výraznější posun v kariéře se od něj dnes už nečeká.

Foto: zimbio.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Zpropadené koloběžky dostanou na českých silnicích vyhrazené koridory. Co to znamená pro řidiče aut
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů