Češi a jejich víkendové premiéry v zahraničních soutěžích

Foto: football.london

Na sklonku zimního přestupového období opustilo české fotbalové prostředí hned několik hráčů, kteří se rozhodli zkusit štěstí v zahraničí. Mezi všemi jmény bezpochyby vyčníval Tomáš Souček, jenž ze Slavie odešel do West Hamu United, Michael Krmenčík loučící se s Plzní a odcházející do belgického Club Brugge KV nebo také Josef Hušbauer, jehož zlákala druhá nejvyšší německá soutěž. Všichni tři „mušketýři“ si o víkendu odkroutili premiéry v nových barvách, jak se jim dařilo?

Tomáše Souček uchvátil anglické publikum

Když vedení West Hamu United FC na svých oficiálních stránkách oznámilo, že za 540 milionů korun přivedlo českého záložníka Tomáše Součka, mnozí se tomuto kroku podivovali. Jméno slávistického odchovance jim bylo naprosto neznámé a proto se i rozhodnutí trenéra Davida Moyese postavit Součka rovnou do základní sestavy neshledalo s pochopením – alespoň ze začátku. Čtyřiadvacetiletý rodák z Havlíčkova Brodu vlétl do Premier League jako uragán, odváděl poctivou černou práci a nevynechal žádný souboj o míč. V jednu chvíli byl dokonce blízko svému premiérovému gólů, jenže štěstí mu bohužel nepřálo.

West Ham nakonec remizoval 3:3 a fanoušci se shodují, že český záložník patřil k nejlepším mužům na trávníku. Chválou pak nešetří ani zahraniční média. Sám Souček ještě vidí rezervy, které se pokusí pilovat v následujících zápasech. United se totiž do cesty postaví Manchester City nebo Liverpool, což jsou týmy, s nimiž nikdo vyrovnanou partii neočekává.

Michael Krmenčík odehrál druhý poločas

S plzeňskou Viktorií se na poslední chvíli rozloučil útočník Michael Krmenčík, jehož do svých řad přivedl belgický Club Brugge KV za 169 milionů korun. Ačkoli vytáhlý kanonýr nenastoupil v základní sestavě, na hřišti se v průběhu druhého poločasu po vystřídání nigerijského spoluhráče rozhodně neztratil. Po necelých dvou minutách na trávníků byl dokonce blízko vstřelení branky, jenže po krásné individuální akci nepřesně zakončil. I tak si ale vysloužil potlesk domácích tribun.

Bruggy z utkání proti Antverpám nakonec odešly jako vítězové, o rozhodující trefu se postaral záložník Vanaken. Potvrdily tak zároveň roli lídra Jupiter League, kterou vedou už o devět bodů.

Josef Hušbauer příliš prostoru nedostal

O něco slabší debut si v barvách německého Dynama Drážďany odkroutil devětadvacetiletý Josef Hušbauer, který v 82. minutě vystřídal dalšího českého rodáka Ondřeje Petráka. Bohužel toho vzhledem k nepříliš štědré porci herního vytížení moc nestihl, do kontaktu s balónem se skoro vůbec nedostal. Ještě ale není všem dnům konec a doufejme, že i on si své místo na výsluní v brzké době obhájí.

Foto: football.london