Carragher: Liverpool může ztratit titul, pokud Klopp v lednu nebude jednat

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Stoperská dvojice. Achillova pata svěřenců kouče Jurgena Kloppa za titulem se opět prohlubuje. V utkání Premie League proti West Bromu, které skončilo 1:1, musel hřiště už po hodině hry opustit Joel Matip a na čas tak rozšíří enklávu zraněných středních obránců mužstva. Na té je mimo Virgila Van Dijka i Joe Gomez, i proto by podle klubové legendy Reds Jamieho Carraghera měl v lednovém přestupovém termínu klub jednat.

„Je to obrovská starost, ale není to nic nového. Joel Matip nemůže hrát každý zápas od nynějška do konce sezóny. To jsme věděli daleko před jeho dnešním zraněním a to je důvod, proč by mělo být pro Liverpool prvořadé podepsat dalšího obránce v lednu. To jsem říkal už po zranění Virgila Van Dijka proti Evertonu,“ prohlásil pro Sky Sports.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Na stoperské pozici se aktuálně zabydlel defenzivní záložník Fabinho, který byl v posledních utkáních jediným stabilním článkem defenzívy Reds. „Pozice středního obránce mu sedla, je ve špičkové formě, takže možná něktěří lidí v klubu cítili, že to není až tak urgentní,“ hodnotí Carragher. „Ale Joel Matip je až příliš náchylný ke zraněním a jeho tělo rozhodně nemůže snášet fotbal, jaký se hraje v Premier League týden co týden. To jsme věděli od jeho příchodu, ač je to velmi dobrý hráč,“ pokračuje.

Přesto jsou podle něj svěřenci Jurgena Kloppa stále kandidátem číslo jedna na mistrovský titul. „Stále ale věřím, že Liverpool je nejlepší tým v lize, i bez Van Dijka si myslím, že většina lidí by řekla, že jsou největším kandidátem na vítězství v Premier League. Jediný důvod, proč by nevyhráli jsou právě problémy na stoperské pozici, pokud by na ni Rhys Williams nebo Nat Phillips museli delší dobu hrát,“ dodává.

Anfield Road. (zdroj: Yurificacion, wikimedia.org)

Podle Carraghera tak Liverpool rozehrál zvláštní hru, která se mu zatím daří. „Přesto protože jsem na té pozici hrál tak vím, že to není zrovna post pro takto mladé hráče. Jsou to mladí hráči, učí se a často mohou dělat chyby,“ ví. „Neříkám, že Liverpool nutně musí přivést stopera za 70 nebo 80 miliónů liber jako byl Virgil Van Dijk, stejně jako někoho, kdo by nutně musel přijít přímo do základní sestavy,“ pokračuje obránce, který za klub z Anfield Road odehrál více než pět stovek zápasů.

„Prostě někoho pro ten účel, aby Liverpool neskončil v nějáké fázi s dvěma mladými kluky na pět nebo šest týdnů, pokud by se zranil i Fabinho. V současné době má Liverpool jednoho stopera, který je dostupný a navíc je náchylný ke zranění. Je jasné, že v lednu musí něco udělat,“ věří.