Čaroděj Staněk zachránil plzeňský sen o Lize mistrů. Proč bude Viktorii v odvetě chybět kapitán?

Plzeňská Viktoria zvládla úvodní utkání proti Karabachu a od postupu do základní skupiny Ligy mistrů ji dělí jediné vítězství.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Svěřenci trenéra Michala Bílka tahali od úvodních minut v ázerbajdžánském Baku za kratší konec. Karabach vyslal na bránu Jindřicha Staňka hned sedm přesných pokusů a šestadvacetiletý gólman tak měl plno práce. Přesto s jeho výrazným přičiněním dokázala Plzeň vybojovat bezbrankovou remízu a o postupujícím do základní skupiny Ligy mistrů se rozhodne za týden ve Štruncových sadech.

Jeli jsme sem pro dobrý výsledek a myslím si, že se nám to podařilo,“ zdůrazňoval na tiskové konferenci trenér Michal Bílek podle něhož bylo jasné, že nepůjde o jednoduchý zápas. „Věděli jsme, že utkání nebude jednoduché. V první půli si soupeř vytvořil asi dvě brankové příležitosti. Ve druhé půli jsme zase poctivě bránili a do ničeho je nepustili. Ukázali, že pokud jim necháme kousek prostoru jsou nebezpečným týmem,“ hodnotil.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Přesto si z dalekého Ázerbajdžánu odváží dobrý pocit. „Doma se budeme snažit hrát tak, aby nám to přineslo úspěch. Jestli to bude ofenzivnější, ještě samozřejmě nevím,“ dodává zkušený stratég, který bude v nadcházejícím utkání postrádat kapitána Lukáše Hejdu. Ten totiž inkasoval třetí žlutou kartu v celkovém součtu kvalifikace a v příštím utkání nemůže nastoupit.

Staněk: Čekal jsem hodně práce

Dá se říct, že celý zápas jsem si trošku pomáhal a rozhodčí mi to spočítal, faulů bylo víc,“ přiznal po utkání sám Hejda, kterého neúčast v klíčovém utkání o účast mezi evropskou elitou mrzí. „Samozřejmě mě mrzí, že na odvetu nebudu, ale věřím, že kluci to zvládnou,“ doplnil s tím, že věří brankářskému umění Jindřicha Staňka. „Já už jsem si na něj zvyknul. Co projde, tak chytí. Je to takový náš Hašek z Nagana,“ dodal s úsměvem.

Sám bývalý brankář Evertonu, Českých Budějovic nebo Hyde United uvedl, že tušil, jak nebezpečná dokáže být ofenziva soupeře. „Musím říct, že jsem trošku čekal, že bude hodně práce. Protože jak říkali už kluci před zápasem, Karabach je neskutečně kvalitní mužstvo, mají tam ohromně individuality. Myslím si, že tenhle výsledek do odvety bereme, protože přece jenom doma hrajeme trošku jinak a před našimi fanoušky,“ zakončil.

Postoupí Plzeň přes Karabach?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články