Čaroděj Pavlenka si možná vykouzlí přestup

Čaroděj Pavlenka si možná vykouzlí přestup

Gólman Jiří Pavlenka se v německé bundeslize rozchytal do parádní formy. Ve službách Werderu Brémy přivádí své protihráče doslova k šílenství. Nedávno si například poradil ve všemi hvězdnými střelci nadupaného Bayernu Mnichov a překonat jej nakonec omylem dokázal pouze vlastní spoluhráč. Není se tedy čemu divit, že svými výkony na sebe naděje českého fotbalu strhla obrovskou vlnu pozornosti. Ačkoli on sám zatím nehodlá spekulace v médiích nijak blíže komentovat, objevily se zprávy, že o odchovance Hatě na Hlučínsku (ano, tam Pavlenka s fotbalem začínal) stojí přední evropské kluby. Kam by po sezóně mohl zamířit?

Bayern Mnichov

Pro prvního zájemce nemusíme chodit příliš daleko. Bayern už Pavlenku poměrně dlouhou dobu sleduje a svým posledním výkonem právě proti německému goliášovi vzaly všechny dohady za své. Na gólmana se snesla vlna pochvalných komentářů a dá se předpokládat, že s úderem posledního zápasu této sezóny začne vedení Bayernu okamžitě jednat. Český brankář by v klubu ale neměl jednoduchou pozici. Post jedničky totiž už dlouhou dobu hájí několikanásobný reprezentant Německa Manuel Neuer, který ani ve svých jednatřiceti letech rozhodně nepatří do starého železa.

Juventus Turín

Jak by se vám líbila spolupráce Jířího Pavlenky a Pavla Nedvěda? Pravda, na trávníku se tyto dva čeští fotbalisté už potkat nemohou. Nedvěd na něj ale může dohlížet z pozice viceprezidenta Juventusu, který má o Pavlenku také enormní zájem. Wojciech Szczęsny, aktuální jednička klubu, dlouhodobě nepodává úplně výkony a spokojený s ním není ani největší hvězda klubu Cristiano Ronaldo. Mohl by Pavlenka zaujmout jeho místo?

Barcelona

Další megaklub, který Pavlenku v posledních zápasech sleduje, je katalánská Barcelona. Tato možnost se nám zdá ze všech zmíněných nejméně reálná, nicméně by určitě bylo skvělé mít své želízko v ohni mezi fotbalisty jako je Lionel Messi, Gerard Piqué, Thomas Vermaelen, Kevin-Prince Boateng, Philippe Coutinho nebo Luis Suárez, že ano? Jednička na brankářském postu je ale Marc-André ter Stegen, který se své pozice jen tak nepustí. Pavlenka chce především pravidelně nastupovat, což by mu ve španělském velikánovi nebylo umožněno.

Několik klubů z Premiere league

Obrovský zájem o Pavlenku je také v anglické Premiere league. Podle dostupných informací se na něj přišli podívat skauti hned z několika předních tamních klubů. Otázkou je, jestli do Werderu Brémy záhy přispěchají s nějakou konkrétní nabídkou.

Sám Pavlenka zatím říká, že ho zajímá jen dění uvnitř Brém a spokojenost jeho současných trenérů. Pokud by mu ale byla nabídnuta lukrativní smlouva a možnost kariérního růstu, zřejmě by jako většina ostatních neváhal.

Foto: transfermarkt.de