Bývalý kouč Realu o pikantnostech ze šatny: Cítil jsem alkohol, mohl za to Ronaldo

Zkušený stratég Fabio Capello strávil na lavičce Realu Madrid celkově dva roky, dvakrát slavil mistrovský titul. Jaké problémy zažil na Santiago Bernabéu během svých angažmá?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Fanoušci bílého baletu si na něj bezpochyby pamatují. Italský stratég Fabio Capello působil na lavičce Realu Madrid v letech 1996 až 1997, poté se na Santiago Bernabéu vrátil o deset let později. V klubu oslavil dva mistrovské tituly, přesto nenaplnil hlavní cíl v podobě úspěchů na evropské scéně. Dnes sedmasedmdesátiletý kouč přiznává, že angažmá ve Španělsku pro něj bylo náročnou misí a těžké bylo i zvládání kabiny – obzvláště jednoho z hráčů.

Capello musel v průběhu svého druhého angažmá ukočírovat velké hvězdy světového fotbalu a jejich ega. Pod jeho křídly nastupoval jak Roberto Carlos, tak Guti, David Beckham, Ruud van Nistelrooy nebo Raúl – u nich však svou úlohu zvládnul. Komplikace mu způsoboval jen svérázný brazilský snajpr Ronaldo Nazário, který je podepsán pod řadou veselých příhod. Právě on se postaral o to, aby z kabiny tehdejších Galacticos byl cítit alkohol.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednou za mnou přišel Ruud van Nistelrooy s tím, že v šatně cítí alkohol. Byla to pravda a jedním z hlavních viníků byl právě Ronaldo Nazário. Rád se bavil a rovněž své spoluhráče nabádal k tomu, aby s ním chodili ven a užívali si života,“ prohlásil Capello na adresu brazilského kanonýra. Ten prý měl již tehdy navíc problémy se svou životosprávou a Ital jej proto požádal, aby se dostal do své formy.

Capello: Přestup Ronalda do AC Milán nechápu

Ronaldo tehdy údajně vážil 94 kilogramů. „O čtyři roky dříve, na světovém šampionátu v Jižní Koreji, vážil 82 kilogramů. Proto jsem ho požádal, aby zhubnul. Za několik týdnů přišel s tím, že se dostal na 92,5 kilogramů,“ vzpomíná Capello s tím, že velkou záhadou pro něj dodnes Ronaldův přesun z Realu Madrid do AC Milán. Sám Ital totiž při telefonátu s tehdejším majitelem AC Silviem Berlusconim netajil Ronaldovu formu.

Milán o něj stál, volal mi Berlusconi. Ptal se na Ronalda a já jsem mu poradil, aby ho nebral. Říkal jsem, že myslí jen na zábavu a chce být obklopen ženami. Berlusconi mi poděkoval a hovor skončil. Bylo vtipné, když jsem se druhý den dočetl, že Ronaldo je v Miláně,“ doplňuje Capello, který po konci v Realu Madrid převzal anglickou reprezentaci. Posléze trénoval také Rusko, před pět lety ukončil trenérskou kariéru v čínském Juangsu Suning.

Vzpomínáte si na výkony Ronalda v dresu Realu Madrid?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články