Byla to investice za malou cenu, prozradil šéf Slavie Tvrdík o neúspěšném přestupovém cíli Sparty

Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík se vyjádřil k příchodu čtyřiadvacetiletého stopera z Pobřeží Slonoviny Mohameda Tijaniho a jeho budoucnosti v Edenu.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Před dvěma lety byl již jednou nohou v pražské Spartě, nakonec však z jeho přesunu na Letnou vinou problémů s kolenem sešlo. Tehdy dvaadvacetiletý stoper z Pobřeží Slonoviny Mohamed Tijani, který hájil barvy druholigové Vysočiny Jihlava, proto zamířil do týmu největšího konkurenta. Za částku zhruba 4 milionů korun jej totiž získala pražská Slavia, který podle šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka chtěla využít vhodné investice.

Nemá to smysl tajit, my jsme ho kupovali jako investici,“ prohlásil Tvrdík pro AREA114 s tím, že lákadlem byla zejména nízká cena. „Ta jeho cena byla malá, spíše symbolická. Říkali jsme si, že zainvestujeme, posuneme ho sportovně dopředu a vrátí se nám ta investice, možná že ho vyměníme a třeba se stane hráčem Slavie. Ale primárně ta cena za něj byla příležitostí,“ doplňuje s tím, že částka se řádově pohybovala v jednotkách milionů korun.

iZdroj fotografie: FC Vysočina Jilhava

Podobnou částku podle Tvrdíka zaplatili červenobílí také za křídelníka fotbalového Táborska Abdallaha Simu, který po pouhém roce v Edenu zamířil do anglického Brightonu & Hove Albion za zhruba 9 milionů eur, tedy 230 milionů korun. „Ta cena je zhruba stejná, za jakou jsme brali Abdallaha Simu, takže jsme opět věřili budoucnosti. Přišlo to zranění, které to zkomplikovalo, ale přesto bych si dokázal odpovědět až časem jestli to byla nebo nebyla dobrá investice,“ dodal Tvrdík.

Připravujeme zimní hostování, prozradil Trpišovský

Podle trenéra sešívaných Jindřicha Trpišovského se návrat odchovance španělského Raya Vallecano pomalu blíží. „Je prostě zraněný, z hostování v Liberci se vrátil s přetrženým křížovým vazem. Je ve stejném procesu jako David Hovorka, takže se momentálně blíží stavu, kdy by měl být pomalu připraven absolvovat tréninky v plné zátěži,“ doplnil s tím, že Tijani by měl zamířit na hostování. „Připravujeme jeho zimní hostování tak, aby někde získal herní praxi,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní