Byl to šok. Já jsem penaltu neudělal, rozhodčí ji písknul, řekl zlínský Procházka o rozhodující penaltě Sparty

Stoper Zlína Václav Procházka. (zdroj: screenshot youtube.com)

Ještě o poločase měl Zlín utkání pevně v rukou. Držel jednobrankové vedení, sen o bodech z Letné se však rozplynul hned pár momentů po přestávce. „Po poločase jsme samozřejmě chtěli v tom výkonu pokračovat a upozorňovali jsme se na to, že musíme dohrát v jedenácti. To vzalo za své asi ve 46. minutě,“ komentoval vyloučení po druhé žluté kartě Lamaine Jawy Václav Procházka. Sparta nejprve vyrovnala z přímého kopu Adama Hložka a právě po jeho Procházkově faulu v pokutovém území se pak dostala do vedení.

„Já jsem vůbec netušil proč a nebo na co se jde sudí dívat,“ řekl po utkání Procházka. „Potom mi bylo řečeno, že kontroluje penaltu, tak jsem hledal moment kde. Pak když se vrátil a řekl mi, že já jsem fauloval, dal mi žlutou kartu tak jsem byl úplně v šoku,“ pokračuje šestatřicetiletý stoper.

Lukáš Juliš oslavuje svůj gól na konečných 3:1. (zdroj twitter.com/acsparta_cz)

„Bohužel to nemůžu moc komentovat, já jsem tam ten moment viděl jen ve chvilce – bylo mi řečeno, že jsem jasně fauloval, že jsem strčil do protihráče. Já o tom nevím, bohužel. Za mně, já jsem penaltu neudělal, rozhodčí ji písknul, takže bohužel 2:1,“ dodal.

Kotal: Góly jsme dali regulérní

„O první žluté Jawa nebyla diskuse. Druhý faul byl v rohu hřiště a nemůžu ho z lavičky posoudit,“ hodnotil zlomový bod utkání kouč Letenských Václav Kotal. „Penaltě předcházel jasný faul na Krejčího, to jsme na lavičce viděli na videu. Byl to zbytečný faul ze strany hráče Zlína. Nechci se k výkonu rozhodčího vyjadřovat, ale myslím si, že góly jsme dali regulérní,“ dodal pro sparta.cz.

(zdroj: twitter.com/footballzlin)

Ten přesto nebyl s výkonem, který Spartu dosadil zpět na první místo tabulky, spokojen. „Bohužel jsme udělali skoro stejnou chybu, nedostoupili jsme hlavně hráče, který nahrával,“ komentoval Kotal první gól Zlína z kopačky Youby Dramého. „Chyba se tam opakovala víckrát. Naštěstí jsme z dvou tří šancí soupeře dostali jen jeden gól. Máme ale určitě na čem pracovat,“ pokračuje.

První ostrý start v rudém dresu prožila i nová posila z Opavy Filip Souček. Ten dostal šanci zejména kvůli pozitivnímu předzápasovému testu mladého Ladislava Krejčího, svou roli však podle trenéra zvládl. „Myslím si, že svou roli plnil dobře. Když už nemohl, tak jsme ho vystřídali. Na předzápasovém tréninku jsme se dozvěděli, že je Krejčí pozitivní a museli to řešit. Myslím si, že svou roli Filip zvládl,“ dodal Kotal.