Budeme bojovat dál, slíbil Kúdela po odvolání k UEFA. Jaké budou jeho další kroky? – SportyŽivě

Budeme bojovat dál, slíbil Kúdela po odvolání k UEFA. Jaké budou jeho další kroky?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

UEFA zamítla odvolání stopera pražské Slavie Ondřeje Kúdely, který dostal desetizápasový distanc za údajně rasistický výrok při březnovém utkání Evropské ligy na půdě skotského Rangers. Čtyřiatřicetiletý reprezentant se přesto nevzdává a své jméno chce očistit.
Podle advokáta reprezentačního stopera, který nyní jednoznačně přijde o nadcházející evropský šampionát je na stole i možnost sportovní arbitráže. „Po dohodě s klientem jsme ještě včera večer podali žádost o odůvodnění rozhodnutí o našem odvolání, to je podmínka pro zahájení mezinárodní sportovní arbitráže. Dnes jsme se s klientem dohodli, že tento krok učiníme,“ prohlásil pro ČTK Kúdelův advokát René Ciencala.

iZdroj fotografie: Reuters

Celý incident proběhl v březnovém osmifinále Evropské ligy na půdě skotských Rangers. Po ostrém faulu na Jana Kuchtu v 88. minutě Ondřej Kúdela přišel k finskému obránci tmavé pleti Glenu Kamarovi a skrze zakrytá ústa mu zašeptal cosi do ucha. Kamara, společně s dalším hráčem skotského mužstva, který stál blízko celé situaci okamžitě vystartoval směrem ke Kúdelovi, kterého bránili spoluhráči.

Podle Kamary jej měl Kúdela nazvat opicí, ten se však od začátku rasismu bránil. „Řekl jsem mu „You‘re f*cking guy“. Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus,“ prohlásil Kúdela bezprostředně po zápase. UEFA mu však na začátku května udělila desetizápasový distanc a musel tak vynechat i čtvrtfinále Evropské ligy proti Arsenalu.

iZdroj fotografie: Reuters

Zdroj fotografie: Reuters

Do Kúdelova desetizápasového trestu by měly být zahrnuty i utkání evropského šampionátu, na který Kúdela nebyl nominován. Jako stálý člen reprezentace, který nasbíral od svého debutu za národní tým v březnu 2019 celkem osm startů, by jeho nominace na EURO byla více než pravděpodobná.

Mrzí mě, že jsem přišel o Euro, ale chci očistit své jméno, takže budeme bojovat dál. Děkuju rodině, Slavii a panu Tvrdíkovi (šéfovi klubu), fanouškům i veřejnosti za obrovskou podporu. Moc si toho vážím,“ prohlásil Kúdela pro ČTK. „Uvědomuji si, že byla chyba za Glenem Kamarou vůbec chodit a cokoliv mu říkat. V zápase byly emoce a já už to teď bohužel nedokážu vrátit zpátky. Je mi to moc líto,“ uvedl již dříve,“ prohlásil dříve.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 216 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit