Bude Patrik Schick v létě měnit dres?

i Foto: plejer.cz
                   

Patrik Schick je považován za jednoho z nejtalentovanějších tuzemských fotbalistů. Do AS Řím přestupoval s poměrně velkým očekáváním. Herně se mu ale dlouhodobě příliš nedaří a zůstává tak stále daleko za očekáváním svých zaměstnavatelů. Nyní se vyrojily spekulace o jeho možném odchodu, které rozvířily přední italská média. Budete se nadějný mladík muset stěhovat?

Přicházel jako nejdražší posila sezóny

Patrik Schick zazářil na světovém šampionátu do 21 let a hned na to o něj usilovalo několik zahraničních klubů. On se v létě roku 2017 rozhodl zamířit do AS Řím, pro které se stal za téměř miliardu korun nejdražší posilou. Aktuálně kroutí již druhou sezónu, jenže se stále nedokázal prosadit tak, jak si všichni na začátku malovali.

Letos odehrál 27 zápasů, ve kterých dokázal vstřelit pouze 5 gólů, což je pro třiadvacetiletého útočníka s ohlédnutím na vysoké pořizovací náklady skutečně nelichotivá bilance. Podíl na této chabé střelecké potenci má do jisté míry také konkurence v podobě Edina Džeka, který mu své místo na hrotu dostatečně často nepropůjčuje. Čekalo se od něj zkrátka víc. I on sám si své zahraniční angažmá určitě představoval diametrálně jinak.

Zprávy o možném obchodu se neobjevily poprvé

O Schickovi se v souvislosti se změnou zaměstnavatele hovořilo již v zimní přestávce. Tehdy ovšem ještě neměly reálné podložení. Teď je ale podle dostupných informací všechno jinak. Zájem o české želízko v ohni projevily kluby z nejvyšších soutěží Německa a Anglie.  Konkrétní nabídka prý přišla z Evertonu, který se v současnosti pohybuje na středu tabulky Premier League. Dále se ozvalo také Lipsko momentálně bojující o přímou účast v Lize Mistrů a hájící třetí příčku bundesligy.

Za kolik je Řím ochotný fotbalistu pustit?

Vedení italského celku se nechalo slyšet, že pokud dostane odpovídající nabídku, bude ochotné o přestupu talentovaného kanonýra jednat. Klub se prý spokojí s finanční odměnou ve výši 624 milionů korun. Pokud by taková investice byla pro zájemce příliš, nabízí se i možnost hostování. Zatím je ale všechno otevřené. Na jaře bude mít Schick ještě šanci zabojovat o pevnější pozici v Římě, pokud ale neuspěje, s největší pravděpodobností jej v létě pošlou hledat štěstí jinam.

Foto: plejer.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články