Bude Kevin De Bruyne kvůli zranění chybět na EURU? Kouč Belgie již zná odpověď – SportyŽivě

Bude Kevin De Bruyne kvůli zranění chybět na EURU? Kouč Belgie již zná odpověď

                   

Ošklivé zranění si ze prohraného finále Ligy mistrů odnesl belgický záložník ve službách Manchesteru City Kevin De Bruyne. Devětadvacetiletý rodák z Drongenu však bude moci po drobné operaci v obličeji moci nastoupit k utkáním evropského šampionátu.
„Poté, co jsme viděli záběry toho zranění, jsme se rozhodli, že Kevin bude potřebovat více klidu tak, aby mohla proběhnout rekonvalescence co nejlépe. Vše šlo naštěstí velmi dobře a pozitivně, proto jsme rádi, že se již dnes připojí k našemu týmu, který nastoupí na evropském šampionátu,“ prohlásil na tiskové konferenci kouč Belgie Roberto Martínez, který zároveň dodal, že De Bruyne nebude muset nosit obličejovou masku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejsem tou správnou osobou, která by měla mluvit v lékařských termínech, ale prostě to není nezbytné pro dlouhodobé zotavení oční jamky. Nešlo o typ operace, kdy probíhá renovace, důvodem bylo zajistit, aby nenastaly žádné dlouhodobé problémy a ta oblast samotná byla silná. Celá operace zabrala dvacet minut a lékaři byli velmi spokojení,“ dodal Martínez na adresu trojnásobného vítěze anglické Premier League.

Sám De Bruyne, který byl před několika hodinami vyhlášen nejlepším hráčem uplynulé sezóny anglické nejvyšší soutěže podle tamní hráčského fotbalové asociace, se na návrat do národního týmu prý těší. „Kevin celou situaci zvládá velmi dobře, je pozitivně naladěný a nemůže se dočkat, až opět vyběhne na hřiště. Tohle není ten typ zranění, které vás zastaví na dlouhou dobu, což je velmi pozitivní zpráva a velmi se těšíme na jeho návrat k mužstvu,“ míní Martínez.

Přesto je nepravděpodobné, že zasáhne do úvodního utkání Red Devils proti ruskému národnímu týmu. „Bylo nám jasné, že v našem časovém plánu nespadá jeho účast do prvního utkání na evropském šampionátu, pozitivní lékařské zprávy na tom nic nemění,“ prozradil Martínez, jehož mužstvo čeká v základní skupině turnaje reprezentace Dánska a Finska.

Můžu prozradit, že máme specifické časové a tréninkové plány pro každého z hráčů v týmu, o které se staráme spolu s lékařským týmem. Máme dalších osmadvacet hráčů, kteří také pracovali extrémně dobře a určitě nám pomohou,“ dodal Martínez.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (78%) 104 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit