Brücknera na ně! Legendární český kouč prý na hráče řval i házel věci

i Foto: twitter.com
                   

Jaroslav Šilhavý je bezpochyby sympatický člověk, jenže pro český národní výběr je podle všeho snad až moc měkký. Na hráče skoro nikdy nekřičí, brání je na každém kroku a celkově je v kabině mírný, i když se nedaří. Pavel Nedvěd, nejlepší český fotbalista v historii, se nedávno rozpovídal na adresu Karla Brücknera, pod nímž měl tu čest za české barvy nastupovat. Z jeho slov vyplynulo, že právě někdo s takovou povahou by mohl národnímu výběru prospět. Brückner totiž nikdy nešel pro ostrá slovy daleko a dokonce po hráčích házel věci v momentě, kdy nebyl s jejich výkony nebo výroky spokojený. Tvrdá škola sice není každému příjemná, nicméně s ohledem na historická fakta musíme říci, že funguje.

Exhibice divákům připomněla roky, kdy se českému národnímu výběru vedlo podstatně lépe

Nedávné exhibice k výročí 100 let od založení olomoucké Sigmy se zúčastnila celá řada významných sportovců. Tým po vedením kouče Karla Brücknera byl složen z bývalých reprezentačních hráčů České republiky v čele s Pavlem Nedvědem, Karlem Poborským, Zdeňkem Grygerou či Janem Kollerem. Trenér Petr Uličný do boje zase vedl výběr olomouckých legend zastoupených například Martinem Vaniakem, Radkem Drulákem nebo Tomášem Ujfalušim. Velkolepý zápas nakonec vyzněl lépe pro svěřence prvně jmenovaného lodivoda, kteří dokázali zvítězit rozdílem osmi branek!

Mnohým fanouškům na stadionu se tak připomněli ty slavné roky, kdy měli možnost sledovat českou reprezentaci v rozkvětu. Nejvíce se pak skloňovalo jméno Pavla Nedvěda, který sice aktivně nehraje už nějaký ten pátek, ale v nohách to evidentně stále má. Diváky byl dokonce několikrát vyzván, aby doplnil aktuální soupisku Jaroslava Šilhavého pro kvalifikační duely EURA 2020. Nedvěd se nad tímto přáním jen pousmál a dodal, že základním kamenem úspěchů nebyl on, ale tehdejší trenér Karel Brückner.

Nedvěd nastínil, jak s nimi Brückner zacházel

Sedmačtyřicetiletý Pavel Nedvěd rozbil fanouškům představy o Karlu Brücknerovi, jehož všichni považují za klidného muže, který se nikdy nenechá vyvést z míry. Tak to podle legendárního českého fotbalisty bylo pouze navenek. V kabině se Brückner proměnil v nelítostné zvíře. Vzpomíná na chvíle, kdy národní tým po prvním poločase prohrával byť jen rozdílem jedné branky, ale hráči i přesto dostali, co se do nich vešlo. Trenér prý dokonce mnohdy házel s věcmi a bylo mu jedno, jak bolestivé následky mohl postiženému způsobit.

Nedvěd ale zároveň dodal, že pod ním všichni členové úspěšného kádru hráli opravdu rádi a občasné výbuchy emocí si zasloužili. Moc dobře navíc věděli, že pokud se budou držet taktických pokynů svého mentora, úspěšný výsledek zápasu se jistě dostaví. Právě on si tedy po právu zaslouží veškerou slávu a pocty. Nedvěd by prý Brücknera neváhal ani přivést do Juventusu, pokud by o to měl samozřejmě zájem. Na velkou fotbalovou scénu prý pořád ještě má.

Brücknera by národní tým opravdu potřeboval

Pokud se podíváme na poslední výsledky české fotbalové reprezentace, nemůžeme se ubránit dojmu, že právě Karel Brückner by byl potřeba jako sůl. Jeho metody sice byly poměrně neortodoxní, nicméně fungovaly. Samozřejmě nelze člověka na prahu osmdesátky nutit do něčeho takto náročného, ale kdyby se našel nějaký jeho nástupce se stejným elánem, určitě by se tuzemské barvy opět výsledkově i herně zvedly.

Foto: twitter.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články