Brazilské fotbalové hvězdě hrozilo za sexuální napadení 9 let ve vězení. Soudce rozhodl jinak, než všichni čekali

Slavný brazilský fotbalista Dani Alves měl před rokem znásilnit mladou dívku. Hrozilo mu 9 let ve vězení, soudce ale rozhodl jinak.

i Zdroj fotografie: FC Barcelona
                   

Je to již více než rok, co měl brazilský fotbalista Dani Alves sexuálně napadnout mladou ženu v barcelonském nočním klubu. Bývalý hráč slavného katalánského klubu se podle serveru CNN trestného činu dopustil v noci na 31. prosince 2022, ovšem on sám jakékoli obvinění popírá. Nyní již zná verdikt soudu.

Slavný fotbalista v potížích

Dani Alves byl zatčen 20. ledna 2023 poté, co jej předvolala policie během návštěvy Španělska. Tehdy jej také soud nařídil vzít do vazby, přičemž započalo vyšetřování případu a výslechy údajných obětí, svědků a samotného hráče. Tři dny poté slavného fotbalistu převezli do věznice Brians 2, která se nachází asi 45 minut severozápadně od Barcelony. Právě zde se čekal déle než rok na verdikt soudu. Alves žádal o propuštění na kauci, a to dokonce s tím, že odevzdá svůj pas a bude nosit sledovací zařízení. Ani to mu však nepomohlo a soud ho naopak označil za rizikového. Veškeré návrhy soud zamítl.

Dani Alves s Barcelonou šestkrát vyhrál španělský titul.
iZdroj fotografie: FC Barcelona

Podle španělského zákona o sexuálním souhlasu z roku 2022 může být osobě, která se dopustila trestného činu, uložen maximální trest 15 let. Státní žalobci požadovali pro Alvese devítiletý trest vězení, zatímco právníci žalující strany chtěli minimálně dvanáct let. Oběť uvedla, že se s fotbalistou setkala pozdě po půlnoci v nočním klubu Sutton v jedné z luxusních čtvrtí Barcelony.

Změněná výpověď

Tehdy ji měl Dani Alves dle serveru Marca vzít na svou soukromou toaletu a začít ji fackovat a znásilňovat. Fotbalista se pokusil výpověď oběti zdiskreditovat, ovšem to soud neuznal a naopak ho začal více podezřívat. Zvláště, když trojnásobný vítěz Ligy mistrů několikrát změnil jeho verzi příběhu. Bývalá hvězda Barcelony rovněž čelila pokutě 150 000 eur (zhruba 3 800 000 Kč), kterou v případě uznání viny musel Dani Alves zaplatit oběti jako odškodné.

Bývalá hvězda Barcelony Dani Alves dostal u soudu trest 4,5 roku ve vězení.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Soud nakonec rozhodl, že je fotbalista vinen a za sexuální napadení ho poslal ho do vězení. Místo požadovaných devíti resp. dvanácti let ovšem sáhl „jen“ k trestu odnětí svobody na 4,5 roku. Brazilec navíc musí zaplatit třiadvacetileté oběti zmiňovaných 150 000 eur jako odškodné. Bývalá hvězda Barcelony, PSG nebo Juventusu a majitel 42 trofejí se proti rozhodnutí může odvolat.

Soud: došlo ke znásilnění

„Bylo prokázáno, že oběť nedala svůj souhlas. Existuje důkaz, vedle svědecké výpovědi žalující strany, který dokládá, že došlo ke znásilnění,“ uvedl soud v prohlášení. „Jsme spokojeni, protože verdikt potvrdil to, co tvrdíme celou dobu – oběť říkala pravdu a poté trpěla,“ doplnil právník David Saenz, jehož tým bude řešit, zda Alves dostal odpovídají trest.

Co si o případu slavného fotbalisty myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články