Brankář Ospina bude po hrůzném kolapsu v pořádku, jak dopadly testy?

                   

Celým fotbalovým světem v posledních dnech otřásla událost, která se odehrála během zápasu italské Série A mezi Neapolí a Udinese. Gólman hostujícího celku David Ospina zůstal vinou strašidelného zákroku bezvládně ležet na trávníku. Okamžitě musel být převezen do nemocnice, kde podstoupil CT vyšetření hlavy. Všechny provedené testy ale naštěstí prokázaly, že zranění není vážné a fotbalista bude v pořádku.

Zákrok jako vystřižený z historie

Nemalá část fotbalových fanoušků si během zápasu mezi Neapolí a Udinese vzpomněla na okamžik, který donutil nejslavnějšího českého brankáře Petra Čecha nosit při zápasech helmu. Útočník domácího celku Ignacio Pusseto se snažil Ospinu překonat a vsítit gól, jenže přitom došlo nepříjemnému kontaktu s brankářovou hlavou. Ospina sice musel být ošetřen, ale nakonec pokračoval v zápase se zavázanou hlavou. Ke konci prvního poločasu však zkolaboval a zůstal nehybně ležet na trávníku. Hřiště opouštěl na nosítkách a v doprovodu zdravotníků. Hned na to byl spěšně odvezen do nemocnice.

Testy naštěstí přinesly dobré zprávy

První vyšetření, které Ospina v nemocnici podstoupil, neprokázalo žádné závažné zranění. I tak ale musel zůstal přes noc na pozorování. Všechny následné testy opět vyzněly pozitivně a gólman byl hned druhý den z nemocničního lůžka propuštěn. I tak jej ovšem čeká klidový režim, kvůli kterému se nepřipojí ke kolumbijskému národnímu týmu. Otazníky zatím visí i nad jeho případným návratem po reprezentační přestávce, ale zatím vše nasvědčuje tomu, že by branku hájit v brzké době.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články