Božský Cristiano Ronaldo překonal další rekord

Foto: independent.ie

O nezměrných kvalitách portugalské modly Cristiana Ronalda nemůže být sebemenší pochyb. Hvězdný útočník se sice pomalu blíží věku, kdy jeho vrstevníci většinou pomýšlejí na odchod do sportovního důchodu, nicméně on ještě stále zvládá trhat rekordy! Ten poslední dokázal zlomit během kvalifikačního utkání na EURO 2020, kdy portugalská reprezentace nastoupila do zápasu proti Litvě. Kanonýr Juventusu Turín rozvlnil soupeřovu síť hned čtyřikrát a i díky tomu se stal nejlepším střelcem v dosavadní historii kvalifikací na mistrovství Evropy. Tím dal jasně najevo, že pověsit kopačky na hřebík se ještě zdaleka nechystá, protože je stále naprostou špičkou ve svém oboru.

Radost z fotbalu se jej ani po letech neopustila

Čtyřiatřicetiletý Cristiano Ronaldo si poslední roky v národním výběr vyloženě užívá. Dohromady se totiž sešla skvělá parta lidí, která drží pospolu a navíc dokáže zabrat v důležitých momentech. Důkazem tohoto tvrzení budiž první místo z předchozího evropského šampionátu, ačkoli o prestižní trofej se ucházelo mnoho silných zájemců. S Portugalskem se prostě musí počítat a tým už dávno nestojí pouze na slavném Cristianovi, ačkoli je stále tou nejvýraznější tváří. V posledních dvou kvalifikačních duelech své kvality opět potvrdil.

Ve skupině B se Portugalsko zatím poměrně trápilo a před minulým týdnem nemělo na kontě ani jednu výhru. Pokud by v této nelichotivé bilanci pokračovalo, naděje na pokračování do základní fáze EURA 2020 by byly opravdu mizivé. Svěřenci kouče Fernanda Santose ovšem dokázali nepříznivý průběh kvalifikačních zápasů a dostali se tak na druhé a zároveň postupové místo za dosud suverénní Ukrajinu.

Ronaldo ve dvou posledních zápasech kvalifikace zářil

První měření sil na horké srbské půdě vyhráli Portugalci poměrem 4:2 a Ronaldo se na tomto výsledku podílel jednou brankou. To se ale teprve zahříval. Jeho velká chvíle přišla až o tři dny později. To totiž se svým týmem zamířil do Litvy, kde v hlavním městě Vilniusu předvedl opravdový střelecký koncert. Do branky soupeře se trefil hned čtyřikrát a výrazně se tedy podílel na konečné výhře 5:1.

Aby toho nebylo málo, tak díky těmto trefám překonal rekord rodáka z Irska Robbieho Keana. Ten totiž doposud stál až na samotném vrcholu nejlepších kanonýrů kvalifikačních zápasů na mistrovství Evropy s třiadvaceti góly. Božský Cristiano jich má díky zápasu s Litvou už 25! Trenér portugalské reprezentace Fernando Santos na jeho adresu pronesl:

„Lidé často říkají, že se jeho éra blíží ke konci. To se ale hluboce mýlí. Stále totiž hraje ve vrcholné formě a pokud mu bude zdraví přát, neskončí to nikdy. Není překvapivé, že vstřelí branku. Spíše je divné, když gól nedá.“

Jaký rekord může Ronaldo ještě pokořit?

Ačkoli už Cristiano Ronaldo dosáhl téměř všeho, čeho se v individuálním podání dosáhnout dá, stále má před sebou ještě minimálně jednu velkou výzvu. Za národní tým už totiž nastřílel úžasných 93 branek za 160 zápasů. To je sice parádní počin, nicméně na pokoření absolutního rekordmana v národních barvách Íránce Aliho Daeího mu jich stále chybí ještě šestnáct. To je pro pětinásobného nejlepšího fotbalistu světa určitě výzva, nemyslíte?

Foto: independent.ie