Boj o titul v Premiere League, komu přejí úspěch fanoušci United?

                   

Tak napínavý finiš Premiere League už dlouhou dobu nezažila. První dva týmy tabulky od sebe dělí pouze jediný bod a štěstí se přelévá po každém kole ze strany na stranu. Kdo nakonec bude stát až na samotném vrcholu? Manchester City nebo Liverpool, který se po dlouhých letech konečně probudil k zpátky životu? Po posledním ligovém zápolení se na špici dostalo City, které si dokázalo poradit s městským rivalem Manchesterem United. Těm se bohužel výsledkově příliš nedaří a budou rádi, kdy se dokáží probojovat alespoň mezi nejlepší pětku v rámci soutěže. Komu ale fanoušci United přejí vítězství? Většina z nich má jasno!

Radši City než Liverpool, shodují se příznivci Rudých ďáblů

Fanoušci Manchesteru United určitě nemohou být s výkony svých oblíbenců spokojeni. V posledních letech rozhodně nepředvádějí fotbal, na který u nich byli všichni zvyklí. Ačkoli musí cítit hořkost v ústech, že do „finále“ se probojoval druhý celek z jejich města, v duelu o titul soutěže jednoznačně preferují City, protože klub z Anfield Road považují za svého odvěkého nepřítele. Nevraživost mezi fanoušci obou týmů je pověstná a zákonitě se přenesla i do těchto otázek. Fandové United se totiž hlavně obávají, že by je Liverpool mohl dohnat v počtu ligových trofejí, kde momentálně (zatím ještě) dominují.

Z pohledu historických tabulek od sebe tyto dva kluby dělí pouze dva triumfy v Premiere League a pokud by Liverpool svůj náskok stáhl, zřejmě by manchesterským začala ožívat nejhorší noční můra. Kdyby totiž United v následujících sezóně opět výsledkově i herně stagnovalo, mohl by se na ně sok z Anfield Road dotáhnout a přišlo by tak o svou jedinečnost. Po posledním měření sil mají zatím navrch hráči City, ale další dvě kola nás teprve čekají. A rozdíl je natolik minimální, že se může stát naprosto cokoliv.

Vyjádření Kylea Walkera a jednoho z fanoušků United

Anglický reprezentant ve službách Rudých ďáblů potvrdil informace obsažené v tomto článku, když před novináři pronesl:

„Fanoušci United jsou samozřejmě v těžké situaci. Když jsem ale venku na procházce se svými psy, přicházejí ke mně a říkají: Ať ligu vyhraje radši City než Liverpool.“

Stejného názoru byla i většina diváků na stadionu během měření sil dvou manchesterských klubů. Za zmínku stojí například muž, který sdělil:

„Dávám přednost City, ligu vyhráli jen párkrát. Liverpool je pro nás něco jako rivalita mezi Barcelonou a Realem nebo Celtikem a Rangers. Má fanoušky všude, to u City nehrozí.“

Je tedy jasné, že městská rivalita jde v momentální konstelaci jednoduše stranou.

Foto: dailymail.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články