Za konec první půle bylo šest hráčů zralých na vystřídání, řekl po velkém obratu Bohemians trenér Veselý

Bohemians prohrávali doma se Zlínem už 0:2, ve druhém poločase ale předvedli fantastický obrat a zvítězili 3:2. Trenér klokanů ovšem neměl pro hráče jen slova chvály.

i Zdroj fotografie: Bohemians Praha 1905

Zlín poslal do vedení po půlhodině hry hlavou Martin Fillo, pro kterého to byla první trefa v letošní sezoně Fortuna ligy. „Konečně jsem dal gól a jsem za to rád. Vaka to tam krásně nacentroval, našel mě přesně, já už jsem zblízka hlavičkoval, řekl pro O2TV Sport Fillo. O šest minut později už Zlín v Ďolíčku vedl 2:0, když gólman Bačkovský hodně podcenil střelu Chanturishviliho.

Csaplárova past

Klokani ovšem nesložili zbraně a Csaplárova past sklapla po změně stran dokonale. Po deseti minutách hlavou snížil Křapka. „Občas ty standardky trénujeme, ale jdeme tam všichni naplno a je jedno, kdo dá gól. Hlavní je, že padne. Já nejsem moc gólovej, ale teď mi to tam napadalo. Jsem za to moc rád,“ zmínil obránce Adam Křapka, který se prosadil v této sezoně počtvrté.

V 67. minutě se Bohemians podařilo vyrovnat. Po rohu nechytatelně hlavičkoval na přední tyči Lukáš Hůlka. Obrat zelenobílých dokonal v 86. minutě parádní střelou zpoza vápna Roman Květ. Trefil se posedmé v posledních pěti ligových zápasech. „Nějak se to ke mně vykulilo a naštěstí jsem to trefil. Kdybych to netrefil, tak si myslím, že mi tam Puška něco vyčte, protože jsem ho taky mohl poslat sám na gólmana,“ dodal Květ.

Jelínek: Domácí nás převalili silou

Bohemians po velkém obratu poprvé v letošní sezoně vybojovali na svém hřišti tři body a posunuli se v tabulce na páté místo. Určitě jsme zklamaní, protože jsme předvedli pracovitý výkon, úplně jiný než v posledních zápasech. Strašně mě mrzí, že za to nemáme body. Určitě nás nezaskočilo to, jak do nás šli ve druhém poločase. Bohemians naplno využili domácího prostředí. Jak fanoušky, tak i jiné věci a vlastně nás převalili silou,“ zhodnotil duel trenér Zlína Jan Jelínek.

Kouč domácího týmu ocenil, že klokani neúnavně šli za vítězstvím. „Myslím si, že za takovou tu vůli a nespekulování jsme si tu výhru možná zasloužili. I za stavu 2:2 jsme hráli na vítězství, i když to možná nebylo taktické. Chtěli jsme prostě urvat vítězství za každou cenu,“ doplnil svůj pohled na utkání Jaroslav Veselý. V závěrečném podzimní kole čekají na oba týmy silní soupeři. Bohemka v sobotu zamíří do Ostravy k utkání s Baníkem a Zlín v neděli hostí Slavii.