Bohemians hlásí přestupovou bombu! Klokany posílí útočník devátý nejlepší reprezentační střelec

Tomáš Necid (vlevo) si zahrál spolu s Petrem Čechem i na EURU 2016. (zdroj: reuters.com, Jason Cairnduff)

Pražští Bohemians 1905 hlásí zvučnou posilu. O reprezentační přestávce se do Ďolíčku přesunul jednatřicetiletý Tomáš Necid, který naposledy působil v holandském Ado Den Haag. Devátý nejlepší útočník v historii národního týmu se do Česka vrací po třech letech, kdy hostoval v pražské Slavii.

„Představujeme nového hráče Bohemians. Dnes se připojil k týmu, jeho přestup se administrativně dolaďuje,“ oznámil před několika málo minutami oficiální twitterový účet Bohemians a vzedmul vlnu nadšení fanoušků Zelenobílých. Jednatřicetiletý Necid totiž patří mezi nejúspěšnějsí střelce zejména národního týmu. Za reprezentaci odehrál více než čtyři desítky utkání, ve kterých vstřelil 12 branek a po právu je devátým nejlepším střelcem v samostatné historii. Přesto v dresu národního týmu odehrál poslední utkání před více než čtyřmi lety.

Odchovanec pražské Slavie se nesmazatelně zapsal pod dva mistrovské tituly sešívaných, poté přestoupil do ruského CSKA Moskva. S ruským celkem vyhrál v roce 2013 i domácí soutěž, pak však ze sestavy, zejména kvůli častým zraněním kolene, vypadával a zamířil na hostování. Nejprve do řeckého PAOKu Soluň, poté do pražské Slavie nebo holandského PEC Zwolle, kde později přestoupil na trvalo.

V létě 2015 se pak ocitl v tureckém Bursasporu. Po první sezóně však opět vypadl ze sestavy a zamířil na hostování do polské Legie Varšava, které dopomohl k titulu. Následoval druhý návrat do pražské Slavie, který však pro Necida nedopadl příliš úspěšně.

„Za poslední rok jsem vypadl z reprezentace, mrzelo mě to. Jsem rád, že jsem alespoň mezi náhradníky, je to povzbuzení. Věřím, že když takhle budu pokračovat, pozvánka přijde. Je důležité, abych hrál, dával góly a tým vyhrával,“ řekl tehdy. Přesto se kvůli nabitému kádru sešívaných dostával na hřiště jen sporadicky a v druhé části sezóny odehrál pouhých 133 minut.

Po návratu do Turecka Necid s Bursasporem rozvázal smlouvu a vrátil se do Nizozemí, kde dva roky působil v tamním ADO Den Haag. Za holandský klub odehrál téměř 50 utkání, ve kterých se prosadil sedmnáctkrát. Teď však míří do Ďolíčku, kde by měl tvořit ofenzivní duo společně s Matějem Pulkrabem, který hostuje z pražské Sparty.