Blíží se návrat Ladislava Krejčího na domácí půdu?

                   

Když v roce 2016 přestupoval do italské Boloni, strhla se kolem něj doslova lavina pochvalných komentářů, které prorokovaly, že v zahraničí dokáže ještě více rozvinout svůj talent a stane se tak jedním z nejslavnějších českých fotbalistů současnosti. Bohužel se ale sny od reality nakonec poměrně značně liší. Krejčí je sice už několik let stabilním článkem českého národního týmu, ve službách svého italského zaměstnavatele ovšem nedostává ani zdaleka tolik prostoru, kolik by si přál. Mediálním prostorem proto začaly vířit zprávy o jeho možném odchodu. Kromě konkrétních nabídek z Itálie, Nizozemska nebo Rakouska prý do boje o šikovného levého záložníka mohou vstoupit také české kluby. Jaké?

AC Sparta Praha

Nad názvem prvního případného zájemce nemusíme dlouze přemýšlet. Ladislav Krejčí prožil podstatnou část své dosavadní kariéry v rudém dresu, odkud také v roce 2016 odešel do Itálie na 100 milionů korun. S klubem získal dva tituly pro Mistra ligy a jednou postoupil do čtvrtfinále Evropské ligy. Sám Krejčí má k Pražanům stále nejblíž ze všech tuzemských klubů. Sparťané navíc dlouhodobě neodvádějí takové výkony, na jaké jsme u nich byli doposud zvyklý, takže by šestadvacetiletý odchovanec mohl být takovým svěžím vánkem v sestavě. Vrátí se po třech letech domů?

SK Slavia Praha

Pokud by Krejčí chtěl využít angažmá v domácí nejvyšší lize jako přestupní stanici před další zahraniční štací, měl by se jeho zrak upírat spíše ke klubu, který u nás v současnosti hraje první housle. Slavia momentálně nemá v českých vodách konkurenci, což dokazuje nejen poměrně jasně upevněnou vedoucí pozicí v tabulce, ale také úspěchy na mezinárodní scéně.

Trenér sešívaných Jindřich Trpišovský bude muset po sezóně řešit odchod Tomáše Součka a mimo jiné se také hodně mluví o rozloučení s Jaroslavem Zmrhalem. Ten hraje na stejné pozici jako Krejčí, takže by tým z Edenu získal adekvátní náhradu. Překážku tomuto kroku vystavuje snad jen skutečnost, že Slavia je odvěkým rivalem Sparty a proto by tamní fanoušci mohli Krejčímu pořádně zatápět.

FC Viktoria Plzeň

Trojici nejlepších klubů v české nejvyšší soutěži uzavírá Viktorka Plzeň, která určitě nemůže být s výkony svých fotbalistů spokojená. Jasně, hrát evropské poháry i tuzemskou ligu současně není mnohdy jednoduché. Co si ale budeme povídat, dalo se to zvládnout podstatně lépe. Fanoušci viktoriánům často vyčítají, že jejich hra už není ani zdaleka tak oku lahodící jako před lety. Ladislav Krejčí by tak mohl skomírající herní projev značně oživit. Navíc v klubu aktuálně působí jeho velký kamarád Jakub Brabec. Sejdou se dva bývalí hráči Sparty v kádru druhého největšího rivala? Možné je všechno.

Foto: bolognafc.it

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články