Blíží se čistka zahraničních fotbalistů Sparty?

Foto: sport.aktualne.cz

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický dopředu avizoval, že plánuje ve svém milovaném klubu provést rozsáhlou čistku, na jejímž konci by mělo stát celkové zlepšení herního projevu a samozřejmě také výsledků. Tento plánovaný krok uvítali zejména fanoušci letenských, kteří v posledních zápasech ligové nadstavby protestovali proti dlouhotrvajícímu zmaru. Podle předpokladů by se během letní přestávky mělo stěhovat hned několik cizinců, kteří z nějakých důvodů nepřesvědčili. Kdo by mohl v nejbližších dnech opustit celek z hlavního města České republiky?

Alexandr Chipciu

Prvním fotbalistou na odchodu je třicetiletý Rumun Alexandr Chipciu. Ten do Sparty přicházel s velkým očekáváním, které ovšem nedokázal naplnit. Odehrál 27 zápasů, vstřelil pouze jednu branku a k ní připojil čtyři žluté karty. Od bývalého záložníka Steauy Bukurešť či belgického Anderlechtu se čekalo mnohem víc. Mizerné statistiky se nesnažil napravit ani pílí na hřišti, často působil naprosto odevzdaně a bez zájmu. Mzda, kterou pobírá, se zdá být až příliš štědrá vzhledem k tomu, jaký byl jeho herní projev.

Uroš Radakovič

Pětadvacetiletý Srb se v české nejvyšší soutěži pohybuje už pět let. Nejdříve se z rezervy Sigmy Olomouc propracoval do A mužstva a po dvou letech jej koupila pražská Sparta. První ročník v novém působišti mu nevyšel podle představ, jelikož obrana pravidelně hořela a své protihráče občas nechala až neuvěřitelně jednoduše skórovat. Utkání s Karvinou nebo Plzní jsou toho jasným důkazem. Téměř dva metry vysoký hráč se zkušenostmi z italské nejvyšší soutěže se závěrečných duelech už ani nedostal do základní sestavy. Právě jeho jméno je často skloňováno v souvislosti s případným odchodem.

Bogdan Vatajelu

Další člen rumunské stopy v kádru Sparty je šestadvacetiletý Bogdan Vatajelu, jehož role v klubu postupně slábla, až musel odejít na hostování do Jablonce. Tam se mu dařilo podstatně lépe, do družiny Petra Rada zapadl, vstřelil dokonce dvě branky, což je o dvě více, než se mu podařilo za tři roky působení v Praze. Ani on už zřejmě netouží po návratu, takže by se hostování v Jablonci mohlo proměnit v přestup, případně jeho cesty povedou někam do zahraničí.

Eldar Čivič

Ofenzivní záložník z Bosny a Hercegoviny je v české nejvyšší soutěži objevil již v ročníku 2014/2015. Tehdy dostal šanci na Slovácku, jehož barvy hájil po dobu tří sezón. Následně odešel zkusit štěstí do Spartaku Trnava, kde toho ovšem mnoho neodehrál a vzápětí posílil Spartu. Začal sice poměrně slibně, jenže nakonec se v záplavě špatných výkonů celého týmu ztratil. I on by mohl po sezóně odejít, jelikož vzájemná spolupráce se Spartou mu mnoho štěstí nepřinesla.

Guélor Kanga

Kanga se ze všech cizinců ve Spartě uchytil nejlépe, což dokazuje i jeho střelecká potence. Patřil k nejlepším útočníkům uplynulého ročníku, podařilo se mu skórovat hned dvanáctkrát. V cestě mu ovšem stojí nevyvážené chování, kvůli kterému dokonce vyfasoval od klubu trest v podobě stopky na jeden zápas. Poté se opět vrátil na hřiště a byl vidět, nicméně pokud si to v hlavě nesrovná, Tomáš Rosický se s ním mazat rozhodně nebude.

Foto: sport.aktualne.cz