Blíží se čistka zahraničních fotbalistů Sparty?

                   

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický dopředu avizoval, že plánuje ve svém milovaném klubu provést rozsáhlou čistku, na jejímž konci by mělo stát celkové zlepšení herního projevu a samozřejmě také výsledků. Tento plánovaný krok uvítali zejména fanoušci letenských, kteří v posledních zápasech ligové nadstavby protestovali proti dlouhotrvajícímu zmaru. Podle předpokladů by se během letní přestávky mělo stěhovat hned několik cizinců, kteří z nějakých důvodů nepřesvědčili. Kdo by mohl v nejbližších dnech opustit celek z hlavního města České republiky?

Alexandr Chipciu

Prvním fotbalistou na odchodu je třicetiletý Rumun Alexandr Chipciu. Ten do Sparty přicházel s velkým očekáváním, které ovšem nedokázal naplnit. Odehrál 27 zápasů, vstřelil pouze jednu branku a k ní připojil čtyři žluté karty. Od bývalého záložníka Steauy Bukurešť či belgického Anderlechtu se čekalo mnohem víc. Mizerné statistiky se nesnažil napravit ani pílí na hřišti, často působil naprosto odevzdaně a bez zájmu. Mzda, kterou pobírá, se zdá být až příliš štědrá vzhledem k tomu, jaký byl jeho herní projev.

Uroš Radakovič

Pětadvacetiletý Srb se v české nejvyšší soutěži pohybuje už pět let. Nejdříve se z rezervy Sigmy Olomouc propracoval do A mužstva a po dvou letech jej koupila pražská Sparta. První ročník v novém působišti mu nevyšel podle představ, jelikož obrana pravidelně hořela a své protihráče občas nechala až neuvěřitelně jednoduše skórovat. Utkání s Karvinou nebo Plzní jsou toho jasným důkazem. Téměř dva metry vysoký hráč se zkušenostmi z italské nejvyšší soutěže se závěrečných duelech už ani nedostal do základní sestavy. Právě jeho jméno je často skloňováno v souvislosti s případným odchodem.

Bogdan Vatajelu

Další člen rumunské stopy v kádru Sparty je šestadvacetiletý Bogdan Vatajelu, jehož role v klubu postupně slábla, až musel odejít na hostování do Jablonce. Tam se mu dařilo podstatně lépe, do družiny Petra Rada zapadl, vstřelil dokonce dvě branky, což je o dvě více, než se mu podařilo za tři roky působení v Praze. Ani on už zřejmě netouží po návratu, takže by se hostování v Jablonci mohlo proměnit v přestup, případně jeho cesty povedou někam do zahraničí.

Eldar Čivič

Ofenzivní záložník z Bosny a Hercegoviny je v české nejvyšší soutěži objevil již v ročníku 2014/2015. Tehdy dostal šanci na Slovácku, jehož barvy hájil po dobu tří sezón. Následně odešel zkusit štěstí do Spartaku Trnava, kde toho ovšem mnoho neodehrál a vzápětí posílil Spartu. Začal sice poměrně slibně, jenže nakonec se v záplavě špatných výkonů celého týmu ztratil. I on by mohl po sezóně odejít, jelikož vzájemná spolupráce se Spartou mu mnoho štěstí nepřinesla.

Guélor Kanga

Kanga se ze všech cizinců ve Spartě uchytil nejlépe, což dokazuje i jeho střelecká potence. Patřil k nejlepším útočníkům uplynulého ročníku, podařilo se mu skórovat hned dvanáctkrát. V cestě mu ovšem stojí nevyvážené chování, kvůli kterému dokonce vyfasoval od klubu trest v podobě stopky na jeden zápas. Poté se opět vrátil na hřiště a byl vidět, nicméně pokud si to v hlavě nesrovná, Tomáš Rosický se s ním mazat rozhodně nebude.

Foto: realitatea.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články