Bizarní zápas na Slovensku. Reprezentace Kataru se utkala s klubem z páté ligy

Jedno z nejbizarnější utkání zažil slovenský celek TJ Partizán Domaniža hrající pátou ligu. Proti amatérskému oddílu totiž nastoupila reprezentace Kataru, která se zanedlouho představí na domácím světovém šampionátu.

i Zdroj fotografie: TJ Partizán Domažice
                   

Reprezentaci Kataru čeká vůbec první účast v základní skupině světového šampionátu. Emirát v jihozápadní části Perského zálivu totiž turnaj, který odstartuje již listopadu, pořádá a místní reprezentace tak získala automatickou vstupenku mezi elitu. Osmačtyřicátý nejlepší národní tým podle současného rankingu FIFA se aktuálně na závěrečný turnaj připravuje a absolvoval soustředění v rakouské Vídni.

V rámci své přípravy se utkal s Marokem, Ghanou a Jamajkou. „V naší zemi by to bylo trochu složité vzhledem k počasí. Nedají se tam hrát ani zápasy, a proto jsme tu,“ přiznal pro Šport útočník Hassan Al Haydos. Na závěr soustředění se posléze podařilo domluvit také na přípravném utkání proti slovenskému TJ Partizán Domaniža. Celek hrající až pátou nejvyšší soutěž tak byl součástí jedné z nejbizarnějších konfrontací, kterou slovenský fotbal pamatuje.

iZdroj fotografie: Katarská fotbalová reprezentace

A nevedl si vůbec špatně. Proti Kataru inkasoval jen dvakrát a fanoušci Domaniže, kteří se do Vídně sjeli ocenili své hráče bouřlivým skandováním a potleskem. „Upřímně jsem byl překvapený, vytvořili skvělou atmosféru. Bylo to krásné,“ komentoval Al Haydos, který je největší hvězdou katarské reprezentace. V jednatřiceti letech má na svém kontě 163 odehraných utkání za národní tým, ve kterých nasázel 33 branek.

O výsledek nešlo, přiznal Al Haydos

Dnes o výsledek nešlo, přesto, že soupeř se snažil. V přípravě nás čekají silné reprezentace, na kterých si vyzkoušíme svou sílu,“ doplnil útočník, kterého již brzy čekají konfrontace na světovém šampionátu proti Nizozemsku, Ekvádoru a Senegalu. „Všeobecně se snažíme nesledovat výsledky, ale díváme se na to, aby se plnily naše herní plány,“ dodal s tím, že výsledky budou klíčové až na závěrečném turnaji.

Tam ze sebe jdeme vydat všechno. Hrajeme doma. Budeme pracovat nejlépe, jak umíme. Máme skvělý tým a budeme to chtít ukázat,“ zakončil pro Šport Al Haydos. Ještě předtím se však Katar utká v rámci své přípravy mimo jiné s dalším slovenským celkem. Domluvený je zápas s druholigovým Šamorínem.

Uspěje Katar na domácím mistrovství světa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články