Bizarní aukce, jaká Poborského věc se prodává?

Foto: cestovatelskestredy.cz

Fotbalové prostředí přitahuje zraky nespočtu diváků po celém světě. Není tedy žádným překvapením, že se někteří z nich snaží na svých ikonách vydělat peníze i poměrně netradičními způsoby. Již několikrát jsme byli v minulosti svědky bizarních internetových aukcí, v nichž se za astronomické částky prodávaly například dresy s podpisy slavných fotbalistů nebo dokonce pramínky jejich vlasů. Nedávno se podobné „pocty“ dostalo také českému vysloužilému hráči Karlu Poborskému. V online prostoru se objevila dražba jeho použitých kopaček.

Sběratelský kousek za bezmála 4 000 korun

Je to tak. Použité (a zřejmě nepříliš voňavé) kopačky jednoho z našich nejslavnějších fotbalistů let minulých můžete na internetu zakoupit už za 3 990 Kč. Tato částka ovšem ještě zdaleka není konečná. O podobné kuriozity je mezi sportovními fanoušky poměrně zájem, takže se v dražbě mohou vyšplhat ještě podstatně výš. Podle informací připojených k příspěvku se jedná o obuv, v níž Poborský kopal během své poslední sezóny v barvách pražské Sparty, než definitivně odešel do Českých Budějovic.

Jedná se o originál nebo kvalitní imitaci?

Podle názoru odborníků jsou kopačky Karla Poborského pravé. Toto tvrzení dokládá i fakt, že se na nich nachází hráčův podpis a také ikonické číslo 8, s nímž pravidelně nastupoval.  Na jazyku kopaček je navíc vytištěno také jeho příjmení. Jak se prodávající ke kopačkám dostal, není nikomu známo. Pokud se ovšem skutečně nejedná o padělek, Poborský v nich určitě odehrál také některé zápasy v barvách národního týmu.

Ohlédnutí za Poborského bohatou kariérou

Profesionální sportovní cesta Karla Poborského definitivně skončila už v roce 2007. S fotbalem začínal v Českých Budějovicích, kde se v A-týmu objevil ve svých 16 letech. Posléze se stěhoval do pražského Žižkova, který tehdy ještě patřil mezi českou elitu. Angažmá trvalo rok a půl, po něm zamířil do Edenu, kde vybojoval mistrovství titul a s týmem dokráčel až do semifinále Poháru UEFA. V té době se napevno usadil také v reprezentaci, kde dohromady nastoupil k 118 utkáním a stal se rekordmanem v počtu startů.

Prošel velkými zahraničními kluby Manchesterem United, Benfikou Lisabon a v neposlední řadě také Laziem Řím. Ve všech týmech zanechal opravdu výraznou stopu. Nakonec se ale vrátil domů, kde působil nejdříve ve Spartě a kariéru zakončil v rodných Budějovicích. Díky všem těmto skutečnostem si kopačky české legendy nějaký nadšenec jistě rád vystaví například nad rodinný krb.  A co vy, stáli byste o takovou „trofej“, nebo vás podobné výstřelky nechávají chladnými?

Foto: cestovatelskestredy.cz