Bílek a Horváth jako nejúspěšnější české pohárové duo. Podaří se jim překonat i Slavii? – SportyŽivě

Bílek a Horváth jako nejúspěšnější české pohárové duo. Podaří se jim překonat i Slavii?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Fotbalisté plzeňské Viktorie mají poslední šanci na hmatatelný úspěch v rámci letošní sezóny, který by zároveň znamenal i finančně hodnotnou účast v předkole Evropské ligy. Ve finále českého poháru se utkají s pražskou Slavií a nutno podotknout, že jejich trenérské duo Michal Bílek – Pavel Horváth má s vítězstvím této trofeje několikanásobné zkušenosti.
Šest. Právě tolikrát pozvedli nad hlavu jako hráči trofej současní trenéři Západočechů Michal Bílek a Pavel Horváth ve svých kariérách. První jmenovaný navíc okusil vítězství i na lavičce pražské Sparty před patnácti lety. „Vyhrát pohár je příjemný a hezký pocit. I když už je to řadu let, co jsem ho jako hráč získal, tak si některá finále pamatuji,“ prohlásil pro klubový web bývalý trenér národního týmu.

iZdroj fotografie: Reuters

Zdroj fotografie: Reuters

Vždy jsme si výhry v poháru velmi cenili, takže by bylo příjemné přidat v tomto směru další trofej,“ dodal pro fcviktoria.cz. Nyní je však v odlišné pozici než dříve a jeho nepovedený úvod ve Štruncových sadech může právě nečekané vítězství poháru zachránit. Zásadní by bylo nejen vítězství, které by zachránilo nepovedenou sezónu, ale zejména jistota účasti v předkole Evropské ligy.

V opačném případě totiž Plzeň čeká tuhý boj o pátou příčku, zajišťující předkolo nové Evropské konferenční ligy. Západočeši mají dvě kola před koncem 52 bodů, na záda jim však dýchá Slovan Liberec, který má o bod méně. Ve hře je pak nečekaně i nováček z Pardubic se 49 body. Jen matematickou šanci pak má i osmý Baník Ostrava.

iZdroj fotografie: Reuters

Viktoriáni navíc pod Michalem Bílkem ještě nebodovali, po prohře s pražskou Spartou v minulém ligovém kole padli i proti Pardubicím. Asistent trenéra Pavel Horváth však věří, že případné vítězství by mohlo klub i současný kádr nastartovat tak, jak tomu bylo v roce 2010. „Byla to první trofej, kterou jsme zde s Viktorkou získali. Nastartovalo to naši nejúspěšnější éru, euforie byla veliká, vzpomínám na to hrozně rád,“ vzpomíná pro fcviktoria.cz.

Jsme jeden zápas od poháru, samozřejmě se na to těším! Jako trenér do toho zápasu moc nezasáhnu, spíše ovlivním nějaké předzápasové dění. Pak už je to hlavně na hráčích,“ dodává pro klubový web. Zda Viktoriáni uspějí proti favorizované Slavii bude jasné již ve čtvrtek. Finále českého poháru začíná v 17:00 a vysílá jej ČT Sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 192 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace