Běsnění fanoušků Baníku Ostrava! Vzduchem létaly i sudy s pivem!

                   

Pořadatelská služba pražské Sparty měla během utkání šestého kola Fortuna ligy mezi domácím celkem a Baníkem Ostrava plné ruce práce. Chuligáni z řad příznivců hostujícího klubu totiž předvedli, proč jsou právě oni v rámci České republiky vnímáni jako kult z hlediska nevhodného chování. Policisté během ostře sledovaného zápasu zadrželi téměř 30 příznivců ostravského celku, jelikož jejich rukama bylo napadeno pět členů pořadatelské služby na stadionu a také několik přítomných hasičů. Při zásahu byl zraněn dokonce i jeden z příslušníků zákona, který se snažil nastolit pořádek v džungli, kde pravidla moderního světa neměla místo. Jakou bude mít tato nepříjemná událost dohru?

Napravení reputace se Spartě poměrně vydařilo

Sparťané chtěli v dosud posledním ligovém kole zapomenout na nepříliš povedená vystoupení v rámci bojů o evropské poháry. V průběhu minulého týdne totiž jejich naděje na postup do základní skupiny Evropské ligy potřetí v řadě definitivně zhasly. Turecký Trabzonspor sice nepatřil mezi to nejhorší, co mohlo letenské v cestě potkat, ti ale nakonec prohráli vinou vlastních individuálních chyb.

To už je ale minulost, nyní se musejí ze všech sil snažit napravit si reputaci alespoň na domácí scéně, což se jim během zápasu s Ostravou částečně podařilo. Po dvou přesných zásazích Martina Haška mladšího, syna bývalého fotbalisty a nynějšího trenéra pražských Bohemians 1905 Martina Haška staršího, bylo o konečném výsledku rozhodnuto.

Spartě k vítězství pomohl mimo jiné také velice chabý výkon Ostravy, která na hřišti působila místy až zoufale. Dokonce ani Milan Baroš, obvyklý žolík trenéra Bohumila Pánika, nedokázal pomoci. Domácí tedy zaslouženě dokráčeli až k vítězství, což ovšem nebyla jediná stránka věci, v níž svého soupeře jednoznačně překonali…

Hosté zápas prohráli na všech frontách

Zápasy mezi pražskou Spartou a ostravským Baníkem jsou vždy specifické nejen v tom, že proti sobě nastupují dva možná nejtradičnější kluby z českého fotbalového prostředí. Zároveň spolu měří síly také nejhůře vnímané fandovské základy, které mají u široké veřejnosti neblahou pověst. Vzpomeňme například na řádění Pražanů během jízdy vlakem v roce 1985, což nastiňuje dokonce i film z pera Radka Johna. Ačkoli Sparta musela kvůli výtržnictví svých fanoušků zavřít stadion veřejnosti během posledního vystoupení předkola Evropské ligy, v tomto zápase si zaplněné domácí ochozy vedly o mnoho lépe.

Baníkovci totiž řádili jako smyslů zbavení. Na Letné nejdříve surově napadli pořadatelskou službu a dokonce také přítomné hasiče. To ostatně potvrdila také policejní mluvčí slovy:

„Po ukončení zápasu fanoušci na ochozech napadli hasiče a pořadatelskou službu. Na základě tohoto napadení jsme byli pořadatelem požádáni o součinnost při řešení incidentu.“

Aby toho nebylo málo, od stánku s občerstvením odnesli sudy s pivem, které házeli na ostatní diváci. Tato „zábava“, při níž byly v sázce lidské životy, se rozhodně neobejde bez trestu. Mluvčí policie uvedla na adresu událostí toto:

„Všichni zadržení byli postupně převezeni na policejní služebnu. V pondělí bychom měli mít nějakou informaci o tom, kolik osob je obviněných.“

I když policie dosud neuvedla konkrétní počet zadržených osob, podle předběžných odhadů se jedná o 28 výtržníků. Je jasné, že na fotbalový zápas se tito chuligáni ještě dlouhou dobu nepodívají. A to je jedině dobře pro nás ostatní…

Foto: tr.redsearch.org

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články