Běhá se tady víc než v Česku, zhubl jsem osm kilo, říká Krmenčík o Belgii

(zdroj: twitter.com/clubbguggesfr)

„Vidím sám na sobě, že se posouvám dopředu,“ řekl český reprezentant Michael Krmenčík, který v lednu odešel z Viktorie Plzeň za svým prvním zahraničním angažmá. Za belgický Club Bruggy odehrál sice, vinou ukončení sezóny kvůli koronaviru, jen šest utkání, přesto je prý rozdíl mezi oběma ligami znát. A nejen na hřišti. „Piplají si mě tady, jaký má správný útočník být a dělají tady se mnou různá cvičení, takže jsem za to nesmírně rád,“ uvedl v rozhovoru pro ČT Sport.

Krmenčík, jehož Bruggy získaly po ukončení sezóny titul, prozradil, že dlouhá herní pauza mu fyzicky neuškodila. „Makal jsem každý den. Měli jsme nějaké individuální plány v Belgii, Bruggách, na basecampu. Takže co se týče tréninků na fyzičku, vůbec nic jsem neztratil. Ba naopak. Mě tady chválí, že jsem zhubl osm kilo, nabral jsem svalovou hmotu a teď se dá pracovat úplně jinak,“ řekl.

Podle bývalého útočníka Plzně, Baníku nebo Dukly je markantní rozdíl i v tréninkovém procesu. „Určitě se tady běhá víc než v Česku, takže kdyby mi teď někdo řekl, že mám uběhnout maraton, tak ho klidně uběhnu. To nebude problém. Určitě se tady trénuje víc než v Česku a ta kila šla dolů sama,“ svěřil se pro ČT Sport.

Klíčem k úspěchu však prý není jen lepší trénink. „Máme tady vlastní restauraci, kde vaří pestrou stravu vhodnou pro vrcholové sportovce, což jsem tedy nebyl zvyklý,“ raduje se Krmenčík. „Myslím si, že když se tohle všechno dalo dohromady – kvalitní trénink, kvalitní strava, kvalitní spánek – tak je to prostě všechno profesionální a já jsem za to rád,“ dodává kanonýr.

(zdroj: twitter.com/clubbrugge)

Největším Krmenčíkovým problémem byl po přesunu z Česka zejména jazyk. „Přišel jsem sem jako nový hráč, takže jsem neuměl moc anglicky,“ přiznává. „Teď už si troufnu říct, že docela na nějaké úrovni anglicky už klidně mluvit můžu se spoluhráči, takže co se týče zapadání do týmu, makám na angličtině. Snažím se pochopit trenérovu filozofii hraní tady v Bruggách, a je to jenom na mě, jak budu vypadat na hřišti a jak se mi bude dařit,“ řekl.