Jean-David Beauguel už ví, kde bude působit. V červenobílém dresu vydělá balík

Francouzský kanonýr Jean-David Beauguel se po uplynulé sezóně rozhodl ukončit své působení ve Viktorii Plzeň. Nyní už zná adresu svého nového působiště, bude v něm oblékat červenobílý dres.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

V uplynulém ročníku nasázel za plzeňskou Viktorii devatenáct ligových branek. Nejlepší střelec soutěže výrazně pomohl Západočechům k mistrovskému titulu. Přesto se francouzský útočník s Plzní rozloučil a po konci smlouvy se vydal vstříc novému angažmá. „Jsem v Česku už osm let a potřebuji novou výzvu,“ přiznal již v květnu pro iDnes.cz bývalý hráč pražské Dukly nebo Fastavu Zlín.

Byla to pro mě ta nejlepší léta, ale cítím, že je čas na něco čerstvého. Chci vystoupit ze své komfortní zóny a zažít nová dobrodružství. Můj manažer mě přesvědčoval, ať jdu do Francie, ale já tam nechci. Chci něco nového. To je ten hlavní důvod. Chci cestovat a zažít nová dobrodružství,“ dodal Beauguel, o kterého měla zájem také česká špička. Spekulovalo se o vábení ze strany obou pražských „S“, jenže Francouz toužil po novém impulsu mimo Česko a svou rodnou zemi.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Rodák ze Štrasburku, který dříve oblékal dres rezervy Toulouse, tuniského ES Tunis nebo nizozemského RKC Waalwijk tak zakončil své působení v Česku s úctyhodnou statistikou 66 gólů a 19 asistencí ve 194 ligových utkáních. Mimo ligový titul navíc oslavil před pěti lety také zisk domácího poháru v dresu Zlína.

Nebude jediným Evropanem

Nyní třicetiletý útočník podepsal roční smlouvu s nováčkem saudskoarabské ligy Al-Wahda. Klub z Mekky, který v uplynulém ročníku skončil v tamní druhé lize na třetí pozici a postoupil mezi elitu. Navíc disponuje vysokým rozpočtem a Beauguel se tak může alespoň částečně finančně zajistit. V klubu, jenž vede bosenský stratég Bruno Akrapović, navíc nebude jediným Evropanem, ani jediným Francouzem.

Za dvojnásobného vítěze královského poháru nastupuje také francouzský záložník Karim Yoda, odchovanec barcelonské akademie a bývalý mládežnický reprezentant Španělska Alberto Botía nebo australský reprezentant Dimitri Petratos. Klub navíc před několika dny posílil také letitý marocký reprezentant Munir Mohamedi, který dříve působil v Malaze, Numancii nebo Hataysporu.

Chápete rozhodnutí Jeana-Davida Beauguela opustit českou ligu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články