Bayern Mnichov přijde na konci sezony o dvě legendy

i Foto.pixabay.com
                   

Momentálně vedoucí celek německé Bundesligy Bayern Mnichov potvrdil, o čem se povídalo již delší dobu. Již delší dobu avizoval Arjen Robben, že po deseti letech skončí v bavorském velkoklubu a bude hledat fotbalové štěstí zase jinde. Nyní se k nizozemskému záložníkovi přidal také Franck Ribéry, kterému klub neprodlouží smlouvu, jenž končí na konci letošní sezony.

Společné úspěchy s Bayernem

Obě dnes již fotbalové legendy byli u největších úspěchů Bayernu z posledních let. Byli to právě tito dva fotbalisté, kteří se největší měrou přičinili o to, že mnichovští získali v sezoně 2012/13 titul v Lize mistrů. Oba hráči si připsali i několik titulů z domácí soutěže a domácího poháru. Zajímavostí je jistě také to, že pokud se Bayernu podaří udržet náskok na čele tabulky a i v letošním ročníku získá německý titul, stane se francouzský ofenzivní záložník prvním hráčem v historii, který se svým týmem ovládl německou ligu devětkrát.

Ribéry přišel do Bayernu v roce 2007 z Marseille a téměř okamžitě se stal pilířem bavorského klubu. Nejlepší léta prožil tento Francouz pod trenérským virtuózem Juupem Heyncesem. Jeho strategie smrtelně rychlých protiútoků byl koncept přesně šitý na míru Ribérymu. V dalších letech již však bohužel pronásledovalo Ribéryho jedno zranění za druhým, přesto se však dokázal Francouz vždy vrátit. V letošním ročníku se bohužel scénář opět opakoval a na jaře především vinou dalšího zranění vypadl ze základní sestavy.

Chystá se emotivní rozloučení

Arjen Robben přišel do Mnichova jako již prověřený a špičkový hráč. Jeho poslední adresou byla londýnská Chelsea, kde rozhodně nehrál druhé housle. V Bayernu strávil deset let a stejně jako většina hráčů zažil nejlepší období pod trenérem Heyncesem. Dobrou zprávou zůstává, že při konstatování odchodu z Bayernu zdůraznil, že se ještě rozhodně neloučí úplně a kariéru ještě neukončuje.

Že se jedná o legendy Bayernu Mnichov je patrné také z toho, jak se o těchto hráčích vyjádřil šéf klubu Karl-Heinz Rummenigge, který prohlásil, že jim Bayern vděčí za hodně a přichystá jim nádherné a emotivní rozloučení s bavorským velkoklubem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články