Barcelona spřádá plány na návrat Lionela Messiho. Jak si klub může nákladného Argentince dovolit?

Argentinský reprezentant Lionel Messi by se již brzy mohl vrátit na Camp Nou. Podle viceprezidenta klubu Eduarda Romeu rozhodne více faktorů.

i Zdroj fotografie: Paris Saint-Germain
                   

Rok uplynul od odchodu argentinského útočníka Lionela Messiho z Barcelony. Odchovanec klubové akademie La Masia sice jednal s klubem na prodloužení stávající smlouvy, ta však vinou finančních problémů nemohla být prodloužena. Argentinec proto zamířil do francouzského Paris Saint-Germain, kde podepsal smlouvu do léta 2023. Podle viceprezidenta Barcelony Eduarda Romeu by se po konci aktuálního ročníku mohl klub opět ocházet o jeho služby.

Messi totiž podle informací TyC Sports odmítl podepsal v Paříži prodloužení stávající smlouvy a v létě se tak může stát volným hráčem. Barcelona navíc v uplynulých měsících pod šéfem klubu Joanem Laportou prošla náročnou finanční restrukturalizací, která vyústila v prodej části vysílacích práv. To je důvodem proč si Katalánci mohli v uplynulém letním přestupovém období dovolit nákladné příchody Roberta Lewandowskiho, Julese Koundého, Raphiny, Francka Kessiého, Andrease Christiensena nebo Marcose Alonsa.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle viceprezidenta Barcelony Eduarda Romeu je nyní klub otevřený i návratu Lionela Messiho, který touží zakončit svou kariéru v katalánském dresu. „Z finančního hlediska by to bylo možné, protože pokud by se vrátil, byl by v roli volného hráče,“ prohlásil pro El Matí de Catalunya Ràdio s tím, že o návratu musí rozhodnout Xavi, Messi a užší vedení klubu. „Je to rozhodnutí, které musí učinit trenérský štáb a hráč. Mně to nepřísluší, ale bylo by to schůdné,“ přiznal.

Viceprezident Barcelony: Je potřeba šetřit

Romeu také promluvil o současné finanční situaci klubu. Ta je podle jeho slov stabilizovaná, přesto Barcelona stále nepatří mezi ekonomicky zdravé kluby. „Stále je potřeba šetřit a udělat velkou spoustu práce. Předpovídám, že Barcelona bude zdravým klubem do pěti let. V ročníku 2024/2025 už budeme na ekonomické úrovni na které chceme být,“ uvedl s tím, že klub navíc počítá s výpadkem příjmů v nadcházejícím ročníku.

Katalánský stánek Camp Nou totiž čeká dlouho odkládaná rekonstrukce. Mužstvo tak bude v nadcházejícím ročníku hrát své domácí zápasy na olympijském stadionu Montjuic, na Camp Nou se vrátí až v ročníku 2025/26. Pro tento ročník však bude snížena kapacita na polovinu. „Ztráty vinou přesunu na Montjuic by neměly přesáhnout 100 milionů eur (2,4 miliardy korun),“ komentoval Romeu.

Měl by se Messi vrátit do Barcelony?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články