Barcelona chystá přestupovou bombu, lanaří ofenzivní hvězdu Manchesteru United

Že si Barcelona nemůže dovolit posily? Šikovní funkcionáři katalánského velkoklubu zřejmě našli skulinu a lanaří hvězdu Manchester United.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jeho výkony od začátku sezony bedlivě sleduje několik španělských klubů. Teď je ale všechny přeskočila Barcelona, která se podle The Sun blíží k senzačnímu získání anglického křídelníka. Že si katalánský velkoklub nemůže nyní dovolit přivést posily? Ano, i funkcionáři o tom několikrát mluvili. Jak se ale zdá, v omezeních zřejmě našli skulinu. Blaugranas doufají, že se jim brzy podaří uzavřít dohodu s Manchesterem United a v létě získají hvězdného hráče na přestup.

Napravený hříšník?

O koho jde? V dresu rudých ďáblů odehrál dohromady 129 utkání s bilancí 35 gólů a 12 asistencí. To vše zvládl, i když je mu teprve 22 a navíc rok a půl nehrál. Už tušíte? Ano, jde o Masona Greenwooda, kterého po celém světě proslavilo střílení branek, ale také soud kvůli napadení přítelkyně. Nyní působí na hostování v Getafe a nevede si tam vůbec špatně. V 19 utkáních vstřelil pět gólů a přidal čtyři asistence.

Šance Masona Greenwooda, že by se vrátil do sestavy Manchesteru United, jsou minimální.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Dvaadvacetiletý Greenwood se nechal slyšet, že Barcelona je pro něj vysněný přestup. „Manchester United chce hráče prodat a manažer se smířil s tím, že se Greenwood nevrátí. Domnívám se, že pro všechny strany bude nejlepší, když dojde k čistému rozchodu. Jakkoli je Greenwood talentovaný, návrat do klubu v době, kdy je na začátku nové kapitoly s novými majiteli, je považován za krok zpět. Barcelona chce Greenwooda podepsat a on se tam chce přestěhovat. Dalším krokem je, aby se kluby dohodly,“ cituje The Sun svůj zdroj.

Mnohonásobné skautování

Je pravděpodobné, že dohoda klubů bude obsahovat řadu bonusů v závislosti na zápasech, které Mason odehraje. Barcelona poslala skauty sledovat Greenwooda hned šestkrát. „Myslí si, že je to hráč, který jim může pomoci dostat se na další úroveň jak v domácích soutěžích, tak v Evropě a je to hráč budoucnosti. Myslí si, že Greenwood by byl také vzrušujícím podpisem pro fanoušky,“ sdělil deníku The Sun další ze zdrojů.

Od začátku letošní sezony Mason Greenwood vstřelil 5 gólů a přidal 4 asistence.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Trenér Getafe si Greenwooda nemůže vynachválit. „Jsme šťastní a spokojení, protože máme skvělého hráče. Je to šikovný kluk, dobře zapadl a jen se musí naučit trochu víc španělsky. Greenwood je jiný hráč, má velký talent, ale v tomto fotbale není talent to hlavní. Je potřeba více práce než talentu,“ prohlásil o anglickém fotbalistovi José Bordalás.

Bude Mason Greenwood pro Barcelonu výraznou posilou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články