Barcelona odstartovala velké lednové přestupy. Do klubu míří křídelník z Anglie za téměř miliardu a půl korun

Zimní přestupové okno ve většině evropských lig startuje až prvním lednovým dnem, přesto si některé kluby zajistily posílení již s předstihem. Jedním z nich je i katalánská Barcelona, která má na svědomí první výrazný přestup tohoto okna.

i Zdroj fotografie: FC Barcelona
                   

Katalánský velkoklub má za sebou po odchodu Lionela Messiho a oznámení masivních finančních potíží náročný podzim. Barcelonu musel po tristních výsledcích opustit kouč Ronald Koeman a ani nový stratég na lavičce slavného celku Xavi zatím nedokázal šestadvacetinásobného španělského šampióna protlačit mezi šest nejlepších týmů, které mají zajištěnu účast v evropských pohárech.

Přesto je právě Barcelona, která stále bojuje s finančními potížemi, prvním klubem, který v lednovém přestupním období provedl výrazný přestup. Katalánský celek posílí za zhruba 55 milionů eur, tedy asi 1,3 miliardy korun španělský reprezentant Ferran Torres, který po roce a půl opouští anglický Manchester City. Jednadvacetiletý křídelník po svém odchodu z rodné Valencie odehrál v Anglii celkem 43 utkání napříč soutěžemi.

iZdroj fotografie: Manchester City FC

K celé situaci se před několika dny vyjádřil i trenér Citizens Pep Guardiola. „Vždycky mám pocit, že když na dveře zaklepou FC Barcelona a Real Madrid, je těžké říct ne. Z hlediska módy, měst a mnoha důvodů,“ prohlásil kouč, který dříve v katalánském týmu působil jako hráč a trenér. „Když mi Ferran zaklepal na dveře a řekl, že chce odejít, řekl jsem mu, ať jde. Chci, aby moji hráči byli spokojení a šťastní,“ pokračuje.

Pokud nejste šťastní, musíte odejít. Nejsme klub, ve kterém prezidenti a CEO budou někomu bránit v odchodu s tím, že musí zůstat. Hráči a kluby se musí dohodnout, v tom tkví byznys, ale pokud hráč chce odejít, tak odejde. Nejde jen o Ferrana, ale o všechny. Pokud chcete odejít, protože budete šťastnější na jiném místě, musíte jít,“ míní. „Kariéra fotbalisty je krátká. Pokud chce odejít a kluby se na tom dohodnou, jsem za něj rád,“ dodal.

Torres po absolvování lékařské prohlídky podepsal v Barceloně smlouvu do léta 2027. Jeho výstupní klauzule činí astronomickou miliardu eur, tedy zhruba 25 miliard korun.

Zdroj: FC Barcelona, Manchester Evening News

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články