Barcelona i Lewandowski tlačí na Bayern. Vydupe si hvězdný útočník odchod? Vedení klubu už má jasno

Robert Lewandowski chce odejít z Bayernu. Odmítl prodloužit smlouvu a připustil, že zápas ve Wolfsburgu byl jeho poslední. Polského útočníka mocně lanaří Barcelona. Zůstane kanonýr nebo zamíří do LaLigy? Vedení mnichovského klubu se shodlo, jak se zachová.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Už na podzim mluvil Robert Lewandowski o tom, že hledá novou výzvu. Na jaře pak otevřeně připustil svůj odchod z Bayernu. S blížícím se koncem sezóny se toto téma objevovalo v médiích stále častěji a hlavní roli hrála Barcelona. Lewandowski dokonce zmínil, že je ochotný v novém klubu brát menší plat. Jenže v Bayernu má polský střelec, který v letošní sezóně nasázel ve 46 zápasech 50 gólů, smlouvu do konce června 2023.

Konec v Bayernu? Vypadá to tak, jenže…

Prodloužení smlouvy Robert Lewandowski odmítl podepsat. „Ano, Lewandowski mě informoval, že nechce přijmout naši nabídku a chtěl by opustit klub. Naše pozice se nezměnila, Lewa má smlouvu do roku 2023. To je fakt. Návrh z Barcelony? Ne,“ řekl sportovní ředitel Bayernu Hasan Salihamidžić. Největší hvězda německého mistra ale nechce čekat. Po utkání závěrečného kola Bundesligy se Lewandowski loučil s fanoušky. „Je velmi pravděpodobné, že to byl můj poslední zápas za Bayern. Nemůžu to říct na sto procent, ale mohl by být. Chceme najít nejlepší řešení pro mě i pro klub,“ prozradil Lewandowski.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Barca má podle všeho připravenou pro Lewandowského tříletou smlouvu. Jenže hráč nemá v Bayernu výstupní klauzuli, a tak ho katalánský klub nemůže vykoupit. A vedení rodáka z Varšavy odmítá pustit. Prezident klubu Herbert Hainer to zopakoval pro Süddeutsche Zeitung: „Říkal jsem v několika posledních dnech, že Lewandowski má smlouvu do června 2023 a on ji splní. Není z té situace naštvaný.“

Kahn, Hainer i Salihamidžić: Lewa nikam nejde

Neústupně se vyjádřil i Oliver Kahn. „Není to něco, z čeho by nás bolela hlava. Připravili jsme jeho agentovi nabídku a on ji odmítl. Faktem je, že Lewa má smlouvu a dodrží ji,“ poznamenal pro BR24Sport generální ředitel Bayernu a dodal, že žádný hráč není nad klubem. Otázkou je, jestli bude pro klub přínosem hráč, který už v něm nechce působit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články